سرپرست 48 ساعته برای تنیس! / بی طرفی در انتخابات تک صدایی، یک شوخی بی مزه؟

سرپرست 48 ساعته برای تنیس! بی طرفی در انتخابات تک صدایی، یک شوخی بی مزه؟

انتصاب سرپرست و بی طرفی در انتخابات تنیس، شوخی بی مزه ای است که فدراسیون نشین ها هم آن را باور ندارند!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس برای انتخاب رییس و اعضای هییت رییسه و معرفی نفرات کابینه جدید قرار است روز سه شنبه اول خردادماه در آکادمی ملی المپیک برگزار شود. در فاصله کمتر از 48 ساعت مانده به این انتخابات وزیر ورزش و جوانان در یک حکم حیرت انگیز سیدمهدی حجازی را به عنوان سرپرست فدراسیون تنیس منصوب کرد.

در حکم منتشر شده از سوی هاشمی آمده است: 
با استعانت از خداوند متعال و با عنایت به تعهد و تجربه جناب عالی در امور مدیریتی به عنوان سرپرست فدراسیون تنیس منصوب می شوید. انتظار می رود ضمن رعایت اصل بی طرفی، عدالت محوری، علاوه بر انجام امور جاری فدراسیون نسبت به برگزاری مجمع انتخابات رییس و سایر اعضای هیات رییسه فدراسیون اقدام نمایید.

وزیر ورزش و جوانان در حالی روز گذشته سرپرست فدراسیون تنیس را منصوب کرده که فردا یعنی سه شنبه اول خرداد ماه انتخابات این فدراسیون برگزار خواهد شد و از همین رو آقای سرپرست تنها 2 روز در این فدراسیون حضور خواهد داشت!

این حکم وزیر بیشتر از آنکه یک انتصاب واقعی باشد، بیشتر شبیه یک نمایش بی مزه است تا یک انتخابات تک صدایی را به شکل کاغذی قانونی جلوه دهد. وزارت ورزش با این تصمیم در ظاهر می خواسته که اصل بی طرفی و عدالت را در انتخابات فدراسیون تنیس را رعایت کند.

انتخابات فدراسیون تنیس در حالی برگزار می شود که در این انتخابات تنها 2 کاندیدا حضور دارند؛ رییس و نایب رییس! آنچه سبب شده تا یک یک انتخابات تک صدایی و تک کاندیدایی را شاهد باشیم. دایره بسته در فدراسیون تنیس، سبب شده تا هیچ کاندیدایی برای حضور در این فدراسیون پا پیش نگذارد و در نهایت آقای رییس بماند و نایب رییسش. نکته عجیب اینکه دلیل وجودی حضور نایب رییس در انتخابات به برخی حرف و حدیث ها درباره عمد تایید صلاحیت احتمالی رییس بازمی گشت تا در صورت بروز این اتفاق، فدراسیون کماکان در تصرف قدرت فعلی باقی بماند.

در شرایطی که این فدراسیون پیشتر با ریاست رییس قبلی اش که بواسطه انتسابات سببی و نسبی به این صندلی رسیده بود، به محل رکود مدیریتی تبدیل شده بود، حالا انگار باز هم همان راه سابق را می رود و در این انتخابات هم خبری از حتی یک کاندیدای واقعی برای حفظ ظاهر و شکل کار هم نخواهد بود.

بدون تردید کارنامه داوود عزیزی در مدتی که سکان ریاست فدراسیون تنیس را برعهده داشت، خالی از اشتباه و ایراد نیست و به طور قطع موفقیت هایی هم داشته، اما این که مدخل و ورودی انتخابات ها به حدی تنگ شود که هیچ گزینه ای رغبت و فرصت حضور در انتخابات را پیدا نکند و یا این که پشتوانه برخی نامزد ها به گونه ای قوی باشد که کسی برای خودش رای متصور نشود و از همین رو پا پیش نگذارد، قطعا به سود تنیس نیست.

در این میان وزارت ورزش با انتصاب یک سرپرست 48 ساعته در فدراسیون کوشیده تا ژست عدالت و مساوات را بگیرد، اما این ادعا با انتخابات تک صدایی بیشتر شبیه یک شوخی بی مزه است که حتی متولیان فدراسیون نیز آن را باور ندارند!

سرپرست 48 ساعته برای تنیس! / بی طرفی در انتخابات تک صدایی، یک شوخی بی مزه؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرپرست 48 ساعته برای تنیس! / بی طرفی در انتخابات تک صدایی، یک شوخی بی مزه؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرپرست 48 ساعته برای تنیس! / بی طرفی در انتخابات تک صدایی، یک شوخی بی مزه؟"، کلیک کنید.