سندرز: باید روابط آمریکا و اسراییل تغییر اساسی کند

سندرز: باید روابط آمریکا و اسراییل تغییر اساسی کند

سناتور مستقل آمریکایی در مقاله ای تاکید کرد دولت جو بایدن با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی به بمباران نوار غزه و تحمیل گرسنگی به کودکان در این باریکه ادامه می دهد و این کار را عمدتا با کمک های تسلیحاتی و حمایت های دیپلماتیک واشنگتن در صحنه جهانی انجام می دهد باید تغییری اساسی در روابطش با این رژیم ایجاد کند.

به گزارش سیپکس، «برنی سندرز»، سناتور مستقل آمریکایی از ایالت ورمونت در مقاله ای در روزنامه «بوستون گلوب» تاکید کرد: «ایالات متحده آمریکا سالهای زیادی است پشتیبانی مالی بی قید و شرط خود را به اسراییل عرضه کرده است. این رابطه باید حالا تغییر کند. باید به جای التماس کردن از دولت افراطگر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل برای محافظت از جان غیرنظامیان بی گناه و تبعیت کردن از قوانین بین المللی و آمریکا، باید در یک موضع جدید صراحتا و به سادگی بگوییم: اگر سیاست های کنونی دولت نتانیاهو ادامه یابند دیگر یک سکه هم به این دولت داده نمی شود.»

این سناتور خاطرنشان کرد، در ماه های اخیر مخالفت عمومی در آمریکا با جنگ فاجعه بار رژیم صهیونیستی علیه غزه جهش پیدا کرده و اکثریت رای دهندگان آمریکایی در یک نظرسنجی گفتند خواستار توقف ارسال تسلیحات از سوی دولت بایدن برای تل آویو هستند.

این سناتور مستقل بیان داشت: «بیایید صریح باشیم: این یک تراژدی عظیم برای مردم فلسطین است. اما از لحاظ اخلاقی این یک لحظه تعیین کننده برای آمریکایی ها است، چون ایالات متحده آمریکا مستقیما در این جنگ وحشتناک همدست است. در این جنگ ارتش آمریکا بمب های 2000 پوندی به روی ساختمان های غیرنظامی فرو نمی ریزد اما آمریکا این بمب ها را ارسال می کند. آمریکا مرزها را مسدود نمی کند و از عرضه غذا، آب و محموله های پزشکی به مردم مستاصل جلوگیری نمی کند اما ما میلیاردها دلار به دولت نتانیاهو که همین کار را انجام می دهد، کمک کرده ایم.»

این سناتور ادامه داد: «تاریخ قضاوت خواهد کرد که ما هم اکنون داریم چه کار می کنیم. تاریخ قضاوت خواهد کرد که آیا ما در کنار کودکان گرسنه هستیم، آیا به ارزشهای آمریکایی که اقرار کرده ایم پایبندیم، یا این که کورکورانه به پول رسانی به ماشین جنگی نتانیاهو ادامه می دهیم.»

این مقاله سندرز چند روز بعد از آن منتشر شد که «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا در یک گفتگوی تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد «واشنگتن چنانچه اسراییل اقدامات بیشتری برای محافظت از غیرنظامیان در غزه انجام ندهد و اجازه به رساندن کمک ها به فلسطینی های مستاصل و گرفتار به سوءتغذیه ندهد، کمک های نظامی خود به اسراییل را مشروط خواهد کرد.»

به نوشته پایگاه «کامن دریمز»، در هفته های اخیر در نتیجه موانعی که رژیم صهیونیستی برای رساندن کمک های غذایی به مردم غزه ایجاد کرده دست کم 28 کودک در این باریکه بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داده اند.

با وجود آنکه رژیم صهیونیستی در پاسخ به فشارها از سوی بایدن و جامعه بین المللی با باز کردن یک گذرگاه زمینی جدید برای ارسال کمک موافقت کرد، گروه های بشردوستانه گفتند این اقدام در مقایسه با شرایط کنونی مربوط به قحطی، شیوع بیماری ها و بحران های دیگر بسیار ناکافی است.

پایان خبر سیپکس

سندرز: باید روابط آمریکا و اسراییل تغییر اساسی کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سندرز: باید روابط آمریکا و اسراییل تغییر اساسی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سندرز: باید روابط آمریکا و اسراییل تغییر اساسی کند"، کلیک کنید.