شناسایی اختلال جدید در فضاپیمای بویینگ 

استارلاینر با تاخیر باز می گردد؛

شناسایی اختلال جدید در فضاپیمای بویینگ 

ناسا هنگام اتصال استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی اختلال جدیدی را شناسایی کرد که نیاز به بررسی جدی دارد و به همین منظور، کپسول بویینگ با تاخیر به زمین بازمی گردد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری سیپکس به نقل از رویترز، ناسا و شرکت بویینگ تصمیم گرفته اند بازگشت فضانوردان کپسول استارلاینر را با تاخیر و در تاریخ 18 ژوین اجرا کنند. این تصمیم به دلیل نیاز به بررسی دقیق تر و آزمایش های بیشتر برای اطمینان از ایمنی و عملکرد بهتر این فضاپیما اتخاذ شده است.

استارلاینر، فضاپیمای ساخته شده توسط بویینگ است که به منظور انجام ماموریت های فضایی برای ناسا طراحی و توسعه داده شده، این فضاپیما قرار بود به طور موقت فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد، اما به دلیل مشکلات فنی در ماموریت های گذشته، نیاز به تاخیر و بررسی دقیق تر پیدا کرده است.

این تصمیم نشان از پیگیری دقیق از سوی ناسا و بویینگ برای اطمینان از ایمنی و عملکرد صحیح این کپسول خدمه دارد. ماموریت های فضایی از اهمیت بسیاری برخوردارند و هر گونه خطر یا نقص در عملکرد فضاپیما می تواند منجر به عواقب جدی شود. تاخیر مذکور نیز به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه ناخوشایند و حفظ امنیت فضانوردان و اعتماد عموم جامعه است.

زمان منتخب کنونی دیرتر از زمان بندی قبلی است تا تحلیلگران ماموریت مسایلی را که می تواند بر آن تاثیر بگذارد بررسی کنند. فضاپیمای استارلاینر بویینگ در ابتدا قرار بود روز جمعه پس از پرتاب خدمه خود متشکل از دو فضانورد ناسا به زمین بازگردد.

در برنامه ریزی بازگشت استارلاینر، مقامات ناسا در هیوستون عوامل مختلفی ار جمله اصلاح اجزای معیوب استارلاینر، شرایط آب وهوایی و موارد برنامه ریزی ایستگاه فضایی بین المللی مانند پیاده روی فضایی توسط فضانوردان دیگر ایستگاه را مورد بررسی قرار می دهند. تغییرات بیشتر تاریخ بازگشت این کپسول ممکن است در طول ماموریت در حال اجرا اعلام شود.

دینا کونتلا، معاون مدیر برنامه ناسا برای ایستگاه فضایی بین المللی، روز گذشته در گفت وگو با خبرنگاران تشریح کرد، ناسا هنگام اتصال استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی اختلال جدیدی را شناسایی کرد که نیاز به بررسی جدی دارد.

شناسایی اختلال جدید در فضاپیمای بویینگ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی اختلال جدید در فضاپیمای بویینگ " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی اختلال جدید در فضاپیمای بویینگ "، کلیک کنید.