شهید رییسی الگوی کاملی برای خدمتگزاری است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

شهید رییسی الگوی کاملی برای خدمتگزاری است - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیپکس، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی ظهر پنجشنبه در مراسم گرامی داشت شهادت رییس جمهور شهید و همراهانشان ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور شهید حضرت آیت الله رییسی و همراهانشان محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و ملت شریف و ولایتمدار ایران با اشاره به اینکه در روزهایی هستیم که در آن مناسبت های خوش یمنی مثل سالروز آزادسازی خرمشهر و ولادت با سعادت امام رضا (ع) مطرح است، گفت: متاسفانه خبر شهادت حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور مردمی و خدمتگزار و هییت همراهشان، این ایام را به کام رهبری، مسیولان و ملت مسلمان ایران تلخ کرده و همه را عزادار کرده است.

وی گفت: دشمنان از آغاز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، به فکر نابودی این انقلاب با شیوه های مختلف از جمله ترور مسیولان و شخصیت های تاثیرگذار مملکتی گرفته تا بمب گزاری، تحریم و به راه انداختن جنگ بوده اند.

رییس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی عراق 50 کشور علیه ایران به صورت مستقیم وارد جنگ شده بودند، گفت: دشمنان وقتی که در سال 1359 جنگ را علیه ایران به راه انداخته بودند، با حمایت همه جانبه ای که از رژیم بعثی عراق داشتند، کار ایران را در کمترین فرصت تمام شده می دانستند، اما امام خمینی (ره) با درایت هر چه تمام تر با ایجاد ایتلاف بین نیروهای مسلح و رهبری مدبرانه و اراده ملت، این بحران را پشت سر گذاشت.

آزادسازی خرمشهر نشانه وجود رهبری مقتدارانه است

گواهی، آزادسازی خرمشهر را نشانه وجود رهبری مقتدرانه امام (ره)، اراده مثال زدنی ملت و ایمان مردمی به ولایت مطلقه فقیه دانست و گفت: همه در آغاز جنگ می دانند که چه شخصیتی رییس جمهور کشور بود، در آن زمان رییس جمهور با اینکه طبق قانون همه اختیارات مملکتی را برعهده داشت، اما به مردم و سرزمین خود خیانت کرد و در نهایت آقای” بنی صدر” در لباس زنانه از طریق فرودگاه از مملکت متواری شد و اما در مقابل کسی مثل آیت الله رییسی خود را وقف خدمت به مردم و سرزمین خود کرده و در این راه نیز به اتفاق یاران وفادار و خدمتگزارش به درجه رفیع شهادت رسیده و این شد که مردم قدرشناس در مراسم تشییع ایشان به صورت میلیونی حضور پیدا کردند.

رییس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ولایتمداری، مردم مداری، دینداری و ایمان و خدمتگزاری از ویژگی های بارز حضرت آیت الله رییسی، وی را الگوی کاملی برای خدمتگزاری به مملکت دانست و گفت: اینکه مسیولان سازمان ملل جلسه خود را با یک دقیقه سکوت به احترام رییس جمهور شهید ما آغاز کرده و از همه کشورهای جهان نیز درخواست چنین ادای احترامی را برای وی دارند، نشانه شخصیت منحصر به فرد و تبدیل به الگو شدن شهید جمهور ما در جهان است.

وی رشد روابط بین الملل ایران در زمان حضرت آیت الله رییسی با وجود وزیر امور خارجه مدبر و با شخصیتی در عرصه دیپلماسی چون “حسین امیر عبداللهیان” را از نمونه های ویژه پیشرفت مملکت دانسته و گفت: برقراری روابط نزدیک با کشورهای همسایه، تحکیم روابط با کشورهای دوست و ابرقدرت های دنیا و همچنین زدن سیلی محکم بر رژیم صهیونیستی پس از 75 سال ظلم و ستم در حق مسلمانان فلسطین و مردم غزه موضوعی است که نشان از قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی و بین المللی است که آن هم در عصر ریاست جمهوری حضرت آیت الله رییسی رخ داده است.

حجت الاسلام گواهی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که حضرت آیت الله رییسی را فرصتی مغتنم و محترم بر شمرده بود، افزود: آیت الله رییسی در مدت ریاست جمهوری اش با برنامه ریزی و پیگیری هایی که کرده بود، خدمات ارزنده ای را برای کشور و مردم به ویژه مستضعفان کرده و از چند ماه قبل تاکنون نتایج زحمات شبانه روزی شان داشت به ثمر می رسید که به اتفاق یاران نزدیکش به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

شهید رییسی الگوی کاملی برای خدمتگزاری است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید رییسی الگوی کاملی برای خدمتگزاری است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید رییسی الگوی کاملی برای خدمتگزاری است – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.