طراحی چرخ تعادلی متحرک برای حرکت ماشین ها در زیردریا

همراه با جشنواره فرهیختگان جوان؛

طراحی چرخ تعادلی متحرک برای حرکت ماشین ها در زیردریا

دانش آموز شرکت کننده جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طراحی و ساخت چرخ تعادلی متحرک می تواند در آینده به عنوان ماشین های زیردریایی یا ماشین هایی که کف اقیانوس ها راه می روند کارایی داشته باشد.

سید ایلیا یمنی، دانش آموز مدرسه سمای شهر چالوس در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، درباره محصول طراحی شده ای که به جشنواره دانش آموزی فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی ارایه داده است؛ اظهار کرد: چرخ تعادلی متحرک را ساخته ام، این ربات به سمت جلو و عقب حرکت می کند و می تواند در آینده به عنوان ماشین های زیردریایی یا ماشین هایی که کف اقیانوس ها راه می روند کارایی داشته باشد.

وی افزود: از آنجایی که در ساخت دستگاه از سرب استفاده شده است وزن ربات افزایش یافته؛ بنابراین برای کف اقیانوس ها بسیار مناسب است، این پروژه راحت و ساده امکان وکیوم سازی دارد و هیچ آبی درون آن وارد نخواهد شد.

یمنی تصریح کرد: ماشین هایی که برای زیرآب و داخل اقیانوس ها می روند از 4 چرخ تشکیل شده اند تا از ورود به گودال ها پیشگیری کنند و آب وارد آنها نشود.

او گفت: کسی که داخل ماشین برای بررسی و آزمایش کف اقیانوس ها بنشیند و نیازی به خروج از ربات نداشته باشد؛ چرا که داخل دستگاه گیربکس کار شده است.

این دانش آموز در ادامه اضافه کرد: موتور ماشین به شاسی ربات وصل شده و باعث تحرک میله و خود دستگاه خواهد شد. اما، در این پروژه بدنه ماشین متحرک می شود. از مزایای ربات عدم استفاده از حسگر ها که احتمال قطعی آن در داخل آب بالاست را می توان نام برد، به اینصورت که کاملا مکانیکی استفاده شده است.

طراحی چرخ تعادلی متحرک برای حرکت ماشین ها در زیردریا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طراحی چرخ تعادلی متحرک برای حرکت ماشین ها در زیردریا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طراحی چرخ تعادلی متحرک برای حرکت ماشین ها در زیردریا"، کلیک کنید.