فشار اروپا روی عملکرد اپل تاثیر گذاشت!

به گزارش خبرگزاری سیپکس، اپل امروز تایید کرد که تمامی تغییرات اعمال شده در اکوسیستم نرم افزاری iOS در اتحادیه ی اروپا را در پاییز روی iPadOS نیز اعمال خواهد کرد. کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه ی اروپا) این هفته اعلام کرد که iPadOS تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، یک پلتفرم دربان (Gatekeeper) است.

براساس گزارش مجله سیپکس، توسعه دهندگان مستقر در اتحادیه ی اروپا می توانند برنامه های آیپد را خارج از اپ استور، از طریق بازارهای جایگزین یا وب سایت ها توزیع کنند. با این حال، شرایط یکسانی برای همه اعمال خواهد شد.

فشار اروپا روی عملکرد اپل تاثیر گذاشت!

سیاست کارمزد Core Technology Fee (یا CTF) برای برنامه هایی که خارج از اپ استور توزیع می شوند و بیش از یک میلیون نصب اولیه در سال اول دارند، اعمال خواهد شد؛ البته استثنایاتی برای توسعه دهندگان کوچک در نظر گرفته شده است.

با اضافه شدن iPadOS به فهرست پلتفرم های دربان، کاربرانی که برنامه ی مشابهی را در یک دوره ی 12 ماهه روی هر دو دستگاه iOS و iPadOS نصب کنند، تنها یک نصب اولیه ثبت خواهند کرد. این امر به توسعه دهندگان کمک می کند تا پایین تر از آستانه ی CTF قرار بگیرند.

تغییرات iPadOS تنها برای توسعه دهندگانی که برنامه های خود را در اتحادیه ی اروپا توزیع می کنند، اعمال می شوند. برای سایر نقاط جهان، هیچ تغییری صورت نمی گیرد و برنامه ها همچنان فقط از طریق اپ استور دردسترس خواهند بود.

227227

فشار اروپا روی عملکرد اپل تاثیر گذاشت!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فشار اروپا روی عملکرد اپل تاثیر گذاشت!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فشار اروپا روی عملکرد اپل تاثیر گذاشت!"، کلیک کنید.