فشار بر حماس برای قبول مرحله اول توافق غزه بدون اصلاحات

فشار بر حماس برای قبول مرحله اول توافق غزه بدون اصلاحات

منابع مصری از فشار بر رهبری حماس برای قبول اجرای مرحله اول طرح پیشنهادی رییس جمهور آمریکا برای آتش بس در غزه بدون اصلاحات خبر دادند.

به گزارش سیپکس، یک منبع مصری آگاه از فشار بر حماس برای قبول آغاز اجرای مرحله اول طرح پیشنهادی «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا برای آتش بس در غزه و تبادل اسرا بدون اصلاحات خبر داد.

اخیرا جنبش حماس اصلاحاتی را در طرح پیشنهادی جو بایدن ایجاد کرد و پاسخ خود را به این طرح به میانجی های قطری و مصری ارایه کرد اما رژیم صهیونیستی با این اصلاحات مخالف است و آن را به معنای مخالفت حماس با طرح بایدن می داند. همچنین رژیم صهیونیستی صراحتا موافقت خود را با طرح بایدن اعلام نکرده است.

جنبش حماس بعد از اعلام طرح بایدن گفته بود که با رویکرد مثبتی آن را بررسی می کند.

این منبع مصری در گفت وگو با العربی الجدید گفت: طی روزهای گذشته فشارهای گسترده ای بر رهبری جنبش حماس برای قبول اجرای مرحله اول طرح توافق غزه که طی آن آتش بس برقرار شده و اسرای غیرنظامی و افراد مسن و پنج سرباز زن صهیونیست آزاد می شوند، اعمال شده است.

این منبع مصری تاکید کرد: تلاش های دولت آمریکا طی روزهای گذشته بر فشار بر حماس برای اجرای مرحله اول توافق بدون انجام هرگونه اصلاحاتی متمرکز بوده است. فشارهای آمریکا بر حماس بعد از این رخ داد که دولت آمریکا در قانع کردن «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل به موافقت با یک توافق جامع شکست خورد. 

این منبع اعلام کرد: دولت آمریکا این پیش بینی را کرده است که شروع توافق آتش بس طولانی مدت و آزادی برخی از اسرا می تواند شکافی را در ساختار سیاسی کابینه نتانیاهو ایجاد کند و زمینه گسترده تری را برای مخالفان برای شروع اقدامات سیاسی در این راستا فراهم کند.

این منبع تاکید کرد: واشنگتن بعد از اینکه یقین پیدا کرد که تصویب طرح توافق غزه از سوی اسراییل در زمان کنونی دشوار است، تمام فشارهایش را بر جنبش حماس آورده است. شرایط کنونی نشان می دهد که ما در مقابل یک دور جدید از مذاکرات شکست خورده هستیم و طی روزهای آینده رسما این شکست اعلام خواهد شد. همچنین توافق آتش بس کوتاه مدت به مدت 48 ساعت طی ایام عید قربان دشوار است چرا که طرف اسراییلی با این پیشنهاد مخالفت می کند. احتمالا مخالفت رژیم صهیونیستی در راستای فشار بر جنبش حماس برای قبول طرح پیشنهادی بایدن بدون هیچگونه شروطی است.

از سوی دیگر «جهاد طاها» سخنگوی رسمی جنبش حماس در گفت وگو با العربی الجدید گفت: حماس و گروه های مقاومت برخورد مثبتی با پیشنهادات جو بایدن درباره توافق آتش بس در غزه و تبادل اسرا با رژیم اشغالگر نشان دادند و تنها اصلاحات ساده ای را ارایه کردند که می تواند اجرای طرح توافق غزه به ویژه مرحله اول آن را تقویت کند. تلاش ها همچنان از سوی میانجی ها ادامه دارد. جامعه بین المللی از اقدامات رژیم اشغالگر و جنایت ها و کشتارهای هولناک آن علیه ملت ما انتقاد می کند و این دلیلی بر ناتوانی ارتش اسراییل و شکست آن در تحقق اهداف خود است برای همین رژیم اشغالگر باید با درخواست ها و قطعنامه های بین المللی برای آتش بس در غزه برخورد مثبت داشته باشد.

پایان خبر سیپکس

فشار بر حماس برای قبول مرحله اول توافق غزه بدون اصلاحات

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فشار بر حماس برای قبول مرحله اول توافق غزه بدون اصلاحات" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فشار بر حماس برای قبول مرحله اول توافق غزه بدون اصلاحات"، کلیک کنید.