قرارگاه مهارت آموزی به چند سرباز آموزش داده است؟

قرارگاه مهارت آموزی به چند سرباز آموزش داده است؟

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از آموزش مهارت آموزی به بیش از یک میلیون و 600 هزار سرباز خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت وگو با سیپکس با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت آموزی سربازان از سوی ستادکل نیروهای مسلح، گفت: این قرارگاه درپی تاکیدات فرمانده معظم کل قوا در خصوص خوشایندسازی سربازی، ارایه آموزش های تخصصی و مهارتی به سربازان و همچنین فراهم کردن بازار کار برای این افراد از طریق جذب در سازمان ها یا کارآفرینی و اشتغال زایی تشکیل شد و در این سال ها اقدامات خود را پیش برد، به طوری که سند ملی مهارت آموزی تصویب شده و ما با 26 دستگاه متولی امر مهارت آموزی تفاهم نامه امضا کرده ایم.

وی با بیان اینکه سالانه بالغ بر 320 هزار جوان از گذرگاه نیروهای مسلح عبور می کنند، گفت: توانمندسازی جوانان بسیار موضوع مهمی است و امروزه سربازان ما در نیروهای مسلح پنج مهارت عمومی و یک مهارت تخصصی کسب می کنند و تا به امروز 850 هزار نفر از جوانان سرباز ما آموزش های تخصصی را کسب کرده اند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه قرارگاه مهارت آموزی اقداماتی را در مرحله قبل، حین و پس از خدمت سربازی در دستورکار خود دارد، اظهارکرد: قبل از خدمت سربازی یکسری تسهیلات برای مشمولان دارای گواهی مهارت در نظر گرفته شده که از جمله آن می توان به انتخاب سازمان محل خدمت، تعیین زمان اعزام، بخشش اضافه خدمت، تعویض زمان زمان، یک ماه مرخصی تشویقی و … اشاره کرد که این افراد باید حداقل تا دو ماه قبل از اعزام به سربازی به سامانه سخا مراجعه کرد و درخواست خود را ثبت کنند. (جزییات بیشتر را اینجا بخوانید)

کمالی ادامه داد: پس از پایان خدمت سربازی نیز، سربازان ماهر و دارای گواهینامه مهارتی می توانند در اولویت استخدام قرارگرفته یا وام های کارآفرینی از یک تا یک و نیم میلیارد ریال را دریافت کنند.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به اقدامات قرارگاه در حین خدمت سربازی نیز گفت: ستاد کل نیروهای مسلح همسو با راهبرد کلان نظام، بخشی از امکانات و نیروی انسانی خود را برای مهارت آموزی عمومی و تخصصی جوانان، پای کار آورده است و با توجه به اینکه سالانه به طور متوسط  320 هزار سرباز به نیروهای مسلح وارد می شود، آموزش های عمومی و تخصصی شغلی آنان برای ارتقای توانمندی و مهارت های شغلی با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی در کل نیروهای مسلح در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه سربازان در طول خدمت سربازی تحت آموزش های عمومی و مهارت های تخصصی قرار می گیرند، گفت: از زمان آغاز به کار این قرارگاه تاکنون بیش از 850 هزار نفر از سربازان  واجد شرایط از آموزش های مهارتی و تخصصی متناسب با بازار کار بهره گرفته و بیش از 800 هزار نفر نیز از آموزش های عمومی سبک زندگی، سواد مالی و حقوقی، امداد نجات، سواد رسانه و کسب و کار بهره مند شدند و در مجموع می توان گفت که بیش از یک میلیون و 650 هزار سرباز مهارت های مختلفی را فراگرفته اند.

پایان خبر سیپکس

قرارگاه مهارت آموزی به چند سرباز آموزش داده است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قرارگاه مهارت آموزی به چند سرباز آموزش داده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قرارگاه مهارت آموزی به چند سرباز آموزش داده است؟"، کلیک کنید.