مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو افزایش یافت

مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو افزایش یافت

آفتاب نیوز :

بعدازظهر امروز (شنبه 25 فروردین ماه)، جزییات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری که قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد.

حسب اطلاعات مندرج در بخش دوم جزییات لایحه بودجه سال 1403 تقدیم دولت سیزدهم به مجلس، رقمی در حدود 475 هزار و 87 میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات تعریف شده است که از این میزان، برای نقل و انتقال اتومبیل ردیف بودجه 20 هزار و 57 میلیارد تومانی (200 هزار و 570 میلیارد ریالی)، تعریف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 13 هزار و 57 میلیارد تومان (130 هزار و 576 میلیارد ریال) برآورد شده بود، 53 درصد افزایش صورت گرفته است. 

همچنین در لایحه بودجه سال جاری برای شماره گذاری خودروها، دولت درآمد 16 هزار و 192 میلیارد تومانی (161 هزار و 926 میلیارد ریالی) را در نظر گرفته که نسبت به 11 هزار و 66 میلیارد تومان (110 هزار و 665 میلیارد ریال) سال گذشته، 46 درصد افزایش دارد.

شایان ذکر است که دولت برای سال جاری، بودجه را در دو بخش به مجلس تقدیم کرد؛ بخش اول شامل ماده واحده مشتمل بر احکام مورد نیاز برای اجرای بودجه کل کشور، سقف منابع بودجه عمومی دولت به تفکیک درآمد ها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و اجزای اصلی آن ها، تراز های عملیاتی، سرمایه ای و مالی بودجه عمومی دولت و فروض برآورد منابع و مصارف بودجه بود که اوایل آذر ماه سال گذشته، تقدیم مجلس شد، اما کلیات آن در جلسه علنی 21 آذر 1402 مورد بررسی قرار گرفت و رد شد؛ بنابراین دولت مجدداً کلیات لایحه بودجه را اصلاح کرد که در نهایت (کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1403) پس از بررسی مجدد در جلسه 29 آذر ماه تصویب شد.

اما در نهایت بررسی بخش دوم لایحه بودجه 1403 به عمر سال 1402 نرسید؛ بنابراین با توجه به تصویب بخش اول، مجلس مجوزی به دولت داد تا (دولت) معطل بخش دوم بودجه نماند و بتواند دریافتی ها و پرداختی ها را به صورت علی الحساب انجام دهد؛ بخش دوم لایحه بودجه 1403 شامل جداول تفصیلی ارقام بودجه در جلسه یکشنبه هفته گذشته (19 فرودین) اعلام وصول شد و جلسات کمیسیون تلفیق برای بررسی بخش دوم لایحه بودجه 1403 از فردا (یکشنبه 26 فروردین ماه) آغاز می شود.

مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو افزایش یافت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو افزایش یافت"، کلیک کنید.