مدیرعامل توانیر: کاهش 10 درصدی در مصرف برق، «خودرو» جایزه دارد

مدیرعامل توانیر: کاهش 10 درصدی در مصرف برق، «خودرو» جایزه دارد

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مشترکان صنعت برق امسال اگر 10 درصد مصرف خود را مدیریت کنند از جوایزی مثل «خودرو» برخوردار می شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری سیپکس،  مصطفی رجبی مشهدی  در گفت وگویی گفت: امسال مشترکانی که رعایت کنند، علاوه بر قبض رایگان از جوایز متعدد دیگری به قیدقرعه برخوردار خواهند شد.

وی به همکاری خوب مردم در 2 سال گذشته با صنعت برق اشاره کرد و گفت: 40 درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک سوم نیز از قبض برق رایگان برخوردار شدند.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: امسال با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش های سال گذشته انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه های مدیریت مصرف را داریم.

رجبی مشهدی از اختصاص 300 خودرو مثل دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه جویی کنند خبر داد و گفت: علاوه بر اینها لوازم خانگی برقی کم مصرف و لوازم دیجیتال نیز جزو این جوایز است.

ساعت اداری تغییر می کند

وی در ادامه بیان داشت: امسال هم بر اساس مصوبه هیات وزیران ساعت کاری از نیمه خردادماه تا نیمه شهریور تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل توانیر افزود: این ساعت از 6 صبح تا 13 خواهد بودجه سبب خواهد شد تا به میزان یک هزار و 500 مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

رجبی مشهدی در باره علت خاتمه ساعت کار از ساعت 13 گفت: ساعت 13 اوج مصرف بار شبکه است؛ بنابراین تعطیل شدن بخش اداری و خاموش کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد کرد.

وی میزان ناترازی برق در سال های گذشته را بین 14 تا 15 هزار مگاوات دانست و ادامه داد: امسال با اقدام های انجام شده این رقم به 10 هزار مگاوات کاهش یافته است.

مدیرعامل توانیر به اضافه شدن 9 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره کرد که سبب کاهش ناترازی منجر شده است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: روند رشد مصرف بسیار شتابان است براین اساس بهینه سازی مصرف ضروری است.

وی ادامه داد: روز گذشته میزان مصرف 68 هزار مگاوات با رشد 10 درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می رود با مشارکت مردم برق پایدار تامین می شود.

مدیرعامل توانیر: کاهش 10 درصدی در مصرف برق، «خودرو» جایزه دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیرعامل توانیر: کاهش 10 درصدی در مصرف برق، «خودرو» جایزه دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیرعامل توانیر: کاهش 10 درصدی در مصرف برق، «خودرو» جایزه دارد"، کلیک کنید.