مزین شدن پایتخت به نام ۲۱ شهید والا مقام/ نامگذاری معبری به نام «وعده صادق»

مزین شدن پایتخت به نام ۲۱ شهید والا مقام/ نامگذاری معبری به نام «وعده صادق»

اعضای شورای شهر تهران با رأی مثبت خود به نامگذاری ۲۱ معبر به نام شهدا رأی مثبت دادند.

به گزارش سیپکس، نرگس معدنی‌پور در جلسه امروز شورای شهر تهران با تشریح مصوبات سی و چهارمین جلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در شورای شهر، گفت: پیشنهاد می‌شود که خیابان شهرک دانشگاه واقع در منطقه ۲۱ بزرگراه حاج احمد متوسلیان به نام وعده صادق نامگذاری می‌شود و این نامگذاری به درخواست مرکز ارتباطات شهرداری تهران بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین پیشنهاد می‌شود که میدان خیبر واقع در منطقه یک جمال‌آباد به نام شهدای جمال‌آباد نامگذاری شود و کوچه سهیل واقع در منطقه یک شمیران واقع در خیابان کاشانک به نام شهید عباس چمنی نامگذاری شود و کوچه توحید واقع در منطقه دو شهرداری تهران واقع در شهرک غرب بلوار دریا با حفظ شماره به نام شهید جواد رجب‌پور نامگذاری شود و کوچه باغ نو واقع در منطقه ۶، خیابان کارگر شمالی در خیابان نصرت به نام شهید حسن ستاری نامگذاری شود.

معدنی‌پور گفت: همچنین‌ پیشنهاد می‌شود که بوستان جدیدالاحداث واقع در منطقه ۸ خیابان شهید مدنی، خیابان شهید بخت آزاد به نام بوستان مرمر نامگذاری شود و کوچه مزروعی واقع در منطقه ۱۲، خیابان امام خمینی، خیابان شعاع به نام شهید سیدعلی سادات زواره‌ای نامگذاری شود و کوچه عدل واقع در منطقه ۱۲، حدفاصل خیابان ۱۷ شهریور و کوچه شهید سیاوش‌نژاد به نام شهید ایرج امیری نامگذاری شود و کوچه سردار کبیر واقع در منطقه ۱۲ خیابان سعدی شمالی، چهارراه سید علی به نام شهید علیرضا طهماسبی نامگذاری شود و کوچه ششم غربی واقع در منطقه ۱۴ خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، بعد از پل دوم با حفظ شماره به نام شهید میرعلی انتظاری اسکویی نامگذاری شود و کوچه کیوان واقع در منطقه ۱۴ حد فاصل بلوار ابوذر و پرستار خیابان کیوان به نام شهید حمید شیری نامگذاری شود.

وی با تأکید بر اینکه تغییرنام کوچه مرداد واقع در منطقه ۱۴، خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، خیابان شهید افراسیابی به نام شهید خسرو مبرا نامگذاری خواهد شد و همچنین‌ پیشنهاد می‌شود کوچه پنجم واقع در منطقه ۱۴، خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، بعد از پل دوم با حفظ شماره به نام شهید سید امیر ذوالقدر نامگذاری شود، گفت: تغییرنام کوچه سوم شرقی واقع در منطقه ۱۴، خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، بعد از پل دوم به نام شهید ناصر معلوماتی، تغییرنام کوچه بهشت سوم غربی واقع در منطقه ۱۴، خیابان نبرد، خیابان زمزم غربی، خیابان علامه امینی شمالی به نام شهید محمدهادی امینی، تغییرنام کوچه هشت متری واقع در منطقه ۱۶، نازی‌آباد، خیابان شهید میرفتاح فاطمی، حدفاصل کوچه شهید سید عبدالله هاشمی و سید جلال ناظری به نام شهید ناصر ندیری نامگذاری شود.

وی تاکید کرد: کوچه ۶۷ واقع در منطقه ۱۶، میدان بهشت، هجده متری تختی نیز با حفظ شماره به نام شهید اسماعیل کاشی پزها نامگذاری می‌شود و همچنین کوچه بیستم واقع در منطقه ۱۷ خیابام ابوذر، خیابان شهید رزاقی به نام شهید احمد دلاکه نامگذاری می‌شود و کوچه نامی واقع در منطقه ۱۷، خیابان ابوذر، خیابان نامی به نام شهید سید حسین میرحسینی نامگذاری می‌شود و تغییرنام کوچه قدیمی واقع در منطقه ۱۷، خیابان ابوذر شرقی به سمت میدان مقدم، رو به روی مسجد محمدی به نام شهید علیرضا ایزدی اردهائی پیشنهاد می‌شود و خیابان شهرداری جنوبی واقع در منطقه ۱۹، خانی آباد نو، حدفاصل بلوار شقایق و بلوار میلاد به نام شهید مصطفی علیدادی نامگذاری خواهد شد.

معدنی‌پور گفت: کوچه ۴۶ واقع در منطقه ۱۹، خانی آباد نو، میعاد جنوبی، خیابان آموزگار به نام شهید محمدرضا محجوبی نامگذاری می‌شود و کوچه نهم واقع در منطقه ۲۱، بلوار اصلی تهرانسر، کوچه نهم به نام شهید علیرضا بهزادی عدل نامگذاری می‌شود. این شهید بزرگوار در تاریخ ۱۳۴۸، در توابع همدان متولد شد.

به گزارش سیپکس، با رأی مثبت اعضای شورای شهر تهران نامگذاری‌ها به تصویب رسید.

پایان خبر سیپکس

مزین شدن پایتخت به نام ۲۱ شهید والا مقام/ نامگذاری معبری به نام «وعده صادق»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مزین شدن پایتخت به نام ۲۱ شهید والا مقام/ نامگذاری معبری به نام «وعده صادق»" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مزین شدن پایتخت به نام ۲۱ شهید والا مقام/ نامگذاری معبری به نام «وعده صادق»"، کلیک کنید.