مشکلات زیست محیطی رودخانه سردابرود در سایه بی توجهی به حریم است

مشکلات زیست محیطی رودخانه سردابرود در سایه بی توجهی به حریم است

سیپکس/مازندران معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه گردشگری مازندران با حفاظت مسایل زیست محیطی رونق می گیرد، گفت: در زمان حاضر رودخانه سردآبرود حفاظت شده در کلاردشت به دلیل بی توجهی به رعایت حریم رودخانه ها با مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم می کند.

علی سلاجقه امروز، 27 اردیبهشت درجریان دومین سفر رییس جمهور به مازندران به کلاردشت رفت و در حاشیه بازدید از رودخانه حفاظت شده سردآبرود این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گردشگری مازندران با حفاظت مسایل زیست محیطی رونق می گیرد.

اوی افزود: در زمان حاضر رودخانه سردآبرود حفاظت شده در کلاردشت به دلیل بی توجهی به رعایت حریم رودخانه ها با مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم می کند.

سلاجقه با اشاره به اصلاح ضوابط رعایت حریم رودخانه سردآبرود کلاردشت،تصریح کرد: این ضوابط طبق قانون می تواند شناور باشد پس از 30 سال ضوابط استقرار حریم، باز بینی شده و مقررات جدید ابلاغ شده است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه همه مردم باید به حفظ زیبایی مازندران کمک کنند، یادآور شد: در حال حاضر با هجوم خوش نشینان، پسماند و فاضلاب محیط زیست شهرستان کلاردشت را با چالش جدی مواجه کرد.

سلاجقهبا تاکید بر لزوم توجه بیشتر شهرداری کلاردشت در حل زباله و پسماند، گفت: اگرچه زیر ساخت های خوبی با همت دولت در کلاردشت در حال بهره برداری است، اما مشکلات این شهرستان در تراز ملی باید تصمیم گیری شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: همه دستگاه های ملی باید به نظام مسایل زیست محیطی این خطه شمالی اهتمام ویژه داشته باشند.

سلاجقه که به عنوان نماینده تام الااختیار رییس جمهور در دور دوم سفر هیات دولت به مازندران  سفر کرده است، با توضیح این که خطر زمین خواری خوش نشینان در کمین منطقه زیبای کلاردشت است،  متذکر شد: در زمان حاضر منابع آب آشامیدنی منطقه به سبب بی توجهی به زیر ساخت ها و هجوم خوش نشینان با مشکل مواجه شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز تاسف از اینکه همچنان شاهد قطعه بندی شدن زمین های ملی در مازندران به خصوص در منطقه کلاردشت هستیم، بیان کرد: به طور حتم با توجه به اهتمام دولت سیزدهم از تمام ظرفیت های ملی برای حفظ محیط زیست این استان استفاده خواهد شد.

  نشست نخبگانی با هدف بررسی مسایل و مشکلات شهرستان های عباس آباد و کلاردشت و تبیین دستاوردها و اقدامات عملی حوزه محیط زیست دولت سیزدهم در مازندران از دیگر برنامه های معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بود.

پایان خبر سیپکس

مشکلات زیست محیطی رودخانه سردابرود در سایه بی توجهی به حریم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشکلات زیست محیطی رودخانه سردابرود در سایه بی توجهی به حریم است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشکلات زیست محیطی رودخانه سردابرود در سایه بی توجهی به حریم است"، کلیک کنید.