مقدماتی جام جهانی| ایران با تساوی مقابل ازبک ها صدرنشین ماند

مقدماتی جام جهانی| ایران با تساوی مقابل ازبک ها صدرنشین ماند

آفتاب نیوز :

 تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 20:30 در ورزشگاه آزادی و در حضور 15 هزار و چهارصد و سه تماشاگر (طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف تیم ازبکستان رفت که این مسابقه با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

ایران و ازبکستان صعودشان را به مرحله بعدی قطعی کرده اند و با این نتیجه تیم تیم ملی کشورمان به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود کرد. 

ازبکستان هم مثل ایران بدون باخت و با قرار گرفتن در رده دوم به مرحله بعدی رسید.

بازی رفت دو تیم هم با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. 

داور: کیم جونگ هیوک (کره جنوبی) 

کمک داوران: پارک کیونگ، جانگ جانگ پیل (کره جنوبی) 

کارت زرد: خوسانوف (ازبکستان) صالح حردانی (ایران) 

کارت قرمز: –

گل: –

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، سامان قدوس (از دقیقه 88 ابوالفضل جلالی)، امید نورافکن (از دقیقه 74 محمد قربانی)، مهدی ترابی (از دقیقه 88 شهریار مغانلو)، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم ازبکستان: اوتکیر یوسوپوف، عبدالغدیر خوسانوف، فرخ صیفی اف، عمر آشورماتوف، اتابک شوکوروف (از دقیقه 70 آمانوف)، عادل جان خامروبکوف، جلال الدین ماشاریپوف (از دقیقه 70 خرماتوف)، اوستون اورونوف (از دقیقه 90 عبدالله اف)، شرطود نصرالله اف، الدور شاهمرادف (از دقیقه 57 فیض الایف) و حسین الدین علی قل آف 

سرمربی: سرتکو کاتانچ

اتفاقات مهم مسابقه:

اوستون اورنوف و ماشاریپوف دو بازیکن تیم ملی ازبکستان در پرسپولیس و استقلال بازی می کنند و شناخته شده ترین بازیکنان ازبک برای هواداران فوتبال کشورمان هستند.

دقیقه 10: اولین کرنر مسابقه را تیم ملی کشورمان زد که توپ به کنعانی زادگان رسید وضربه سر او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 13: پاس عمقی پشت دفاع در محوطه جریمه به طارمی رسید که او در محوطه جریمه سرنگون شد، اما داور کره ای اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد. 

دقیقه 15: خطای سامان قدوس روی ماشاریپوف یک ضربه کاشته برای تیم ازبکستان به ارمغان آورد که این کاشته حاصلی برای آبی پوشان ازبک نداشت.

دقیقه 18: ضربه کاشته ایران به شجاع خلیل زاده در محوطه جریمه رسید که ضربه سر او با اختلاف از بالای دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه 22: شوت سامان قدوس از راه دور را دروازه بان ازبک مهار کرد این نخستین شوت در چارچوب تیم ملی در این دیدار بود.

دقیقه 33: اورونوف پا به توپ وارد محوطه جریمه تیم ملی کشورمان شد و ضربه پای چپ او با اختلاف اندکی از کنار دروازه تیم ملی به بیرون رفت.

دقیقه 36: حردانی با یک توپ ربایی فرصت گلزنی خوبی ایجاد کرد و ارسال او را مدافع ازبک راهی کرنر کرد. قدوس ضربه کرنر را زد که مدافعان توپ را زودتر دفع کردند.

دقیقه 39: با خطای میلاد محمدی، اورنوف دچار مصدومیت شد.

دقیقه 42: شوت نورافکن از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه ازبکستان عبور کرد.

دقیقه 44: ضربه کاشته تیم ملی ایران از پشت محوطه جریمه را نورافکن زد که با اختلاف نسبتا کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 1+45: ضربه کرنر تیم ملی را قدوس روی دروازه ازبکستان فرستاد که حاصلی برای ما نداشت.

نیمه دوم:

دقیقه 56: شوت امید نور افکن از راه دور از کنار دروازه ازبکستان با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

دقیقه 57: شوت سامان قدوس از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از بالای دروازه ازبک به بیرون رفت. 

دقیقه 59: ضربه کرنر بازهم حاصلی برای تیم ملی ما نداشت!

دقیقه 63: ارسال کوتاه سردار در محوطه جریمه به جهانبخش رسید که ضربه سر شیرجه ای او از کنار دروازه ازبکستان با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 66: شوت جهانبخش از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

دقیقه 69: پاس ترابی در محوطه جریمه به طارمی رسید که شوت او به تیرک دروازه ازبکستان برخورد کرد.

دقیقه 78: شوت بازیکن ازبکستان با اختلاف اندکی از بالای دروازه تیم ملی به بیرون رفت. 

دقیقه 80: ضربه سر رو به عقب خلیل زاده باعث شد که بیرانوند برای مهار توپ به دردسر بیفتد و یک فرصت گلزنی برای ازبک ها ایجاد شد.

دقیقه 88: شوت جهانبخش به کنار دروازه ازبکستان برخوردکرد. 

دقیقه 90: ضربه کاشته تیم ازبکستان را مدافعان راهی کرنر کردند.

مقدماتی جام جهانی| ایران با تساوی مقابل ازبک ها صدرنشین ماند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقدماتی جام جهانی| ایران با تساوی مقابل ازبک ها صدرنشین ماند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقدماتی جام جهانی| ایران با تساوی مقابل ازبک ها صدرنشین ماند"، کلیک کنید.