مواد غذایی سرشار از پروتیین برای کاهش وزن

مواد غذایی سرشار از پروتیین برای کاهش وزن

برخی از متخصصان تغذیه معتقدند داشتن رژیم غذایی غنی از پروتیین یکی از عوامل کلیدی در رسیدن به هدف کاهش وزن است.

به گزارش سیپکس، ماهی و میگو به وعده های غذایی حجم می دهند و لوبیای سیاه در رژیم غذایی گیاهی عالی است.

همچنین توصیه می شود به جای نان سفید، سراغ کینوا و نان سبوس دار بروید و لبنیات را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

تخم مرغ را در رژیم غذایی روزانه بگنجانید

«جن فیلنورت»، متخصص تغذیه، می گوید: تخم مرغ ماده غذایی عالی برای کاهش وزن است. بنابراین، روز خود را با تخم مرغ غنی از مواد مغذی آغاز کنید.

تخم مرغ سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. هر تخم مرغ حاوی حدود شش گرم پروتیین خوب همراه با همه اسیدهای آمینه ضروری است.

کره بادام زمینی را به رژیم غذایی اضافه کنید

کره بادام زمینی کربوهیدرات کمی دارد و می تواند منبع خوبی از پروتیین و چربی های «سالم» باشد.

«ربکا استیب»، یک متخصص تغذیه دیگر به نشریه «بیزنس اینسایدر» در این باره گفت: غذای مورد علاقه من برای کاهش وزن که پروتیین زیادی هم دارد، کره بادام زمینی است. با مصرف دو قاشق کره بادام زمینی در هر وعده، حدود هشت گرم پروتیین دریافت می کنید.

ماهی سالمون را به رژیم غذایی تان اضافه کنید

فیلنورت تاکید می کند: یکی از غذاهای مورد علاقه من برای کاهش وزن ماهی سالمون است. درست است که ماهی سالمون ماهی چرب محسوب می شود، اما مصرف چربی مناسب لزوما به معنای افزایش وزن نیست.

ماهی دارای اسیدهای چرب ضروری امگا 3 است که باید در رژیم غذایی گنجاند، زیرا بدن انسان قادر به تولید آنها نیست.

از لوبیا سیاه غافل نشوید

فیلنورت با تاکید بر نقش لوبیا سیاه بر کاهش وزن گفت: پروتیین گیاهی مورد علاقه من برای کاهش وزن لوبیا سیاه است. این ماده مغذی، علاوه بر پروتیین زیاد، فیبر زیادی نیز دارد. بنابراین به رفع یبوست و نفخ کمک می کند که به افزایش وزن مربوط می شوند.

گوشت های کم کالری و بدون چربی مانند سینه مرغ مصرف کنید

«سابرینا روسو» هم که کارشناس تغذیه است تاکید دارد وقتی به دنبال بهترین غذاهای غنی از پروتیین برای کاهش وزن هستید، مواد کم کالری و مرغوب را در نظر داشته باشید. اولین چیزی که به ذهن می رسد گوشت قرمز بدون چربی، مرغ و ماهی است. همه این ها منابع عالی پروتیین کامل هستند که در ضمن کربوهیدرات و چربی کمی دارند.

غلات کامل را جایگزین کربوهیدرات های سفید کنید

دانه های غنی از پروتیین و غلات کامل از دیگر گزینه های عالی هستند.

روسو می گوید: ماکارونی سبوس دار پُر پروتیین را در رژیم غذایی بگنجانید، زیرا شما را بدون دریافت کالری زیاد- که در کربوهیدرات های آرد سفید فراوری شده وجود دارد- سیر نگه می دارند.

همچنین برای کاهش وزن به جای برنج یا پاستا سراغ کینوا بروید.

«استاسی گولبن»، کارشناس تغذیه سالم به بیزنس اینسایدر گفت: این دانه های بدون گلوتن جایگزین خوشمزه و سالمی برای برنج یا پاستا محسوب می شوند. یک وعده کینوا تقریبا هشت گرم پروتیین و پنج گرم فیبر مناسب برای روده دارد.

لبنیات کم چرب بخورید

روسو معتقد است محصولات لبنی کم چرب نیز نمونه هایی از مواد غذایی غنی از پروتیین هستند که ممکن است برای کاهش وزن مفید باشند. او پیشنهاد می کند شیر، ماست یا پنیر ساده، کم چرب یا بدون چربی را انتخاب کنیم.

مقداری پنیر به رژیم غذایی اضافه کنید

متخصصان تغذیه همچنین می گوید: این محصول لبنی غنی از پروتیین که هر فنجانش 23 گرم پروتیین و کمتر از 200 کالری دارد، افزودنی عالی برای هر وعده غذایی است. یک فنجان پنیر خامه ای کم چرب با یک درصد چربی شیر، حدود 28 گرم پروتیین دارد.

از آجیل ها غافل نشوید

دانه ها و مغزهای آجیل ، مواد مغذی عالی برای هر نوع رژیم غذایی در سبک زندگی سالم هستند. بادام و پسته و بادام زمینی حاوی پروتیین زیاد و فیبر مناسب روده اند.

میگو هم انتخاب مناسبی است

به گزارش ایندیپندنت، کارشناسان همچنین یادآور می شوند میگو پروتیینی بسیار کم کالری است. این ماده غذایی همچنین منبع عالی ید است که برای کمک به حفظ سلامت تیرویید و مدیریت سوخت وساز بدن ضروری است. بنابراین، برای رسیدن به کاهش وزن و تامین پروتیین بدن، گزینه بسیار خوبی است.

پایان خبر سیپکس

مواد غذایی سرشار از پروتیین برای کاهش وزن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مواد غذایی سرشار از پروتیین برای کاهش وزن" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مواد غذایی سرشار از پروتیین برای کاهش وزن"، کلیک کنید.