نظرسنجی های آبکی! – سیپکس

نظرسنجی های آبکی! - سیپکس

نظرسنجی ها اغلب از افراد می پرسند اگر انتخابات امروز برگزار می شد، به چه کسی رای می دادند، حتی اگر قرار باشد انتخابات 6 ماه یا یک سال دیگر برگزار شود. همین مسیله سبب شده است تا بسیاری از موسسات نظرسنجی در آمریکا، راحت تر دست به نظرسازی یا تحریف نظرسنجی های واقعی صورت گرفته شوند. این مسیله آن قدر جدی است که تبدیل به «بحران نظرسنجی های انتخاباتی» در آمریکا شده و دیگر کمتر کسی برای نتایج منتشر شده در این خصوص اعتباری قایل می شود. 

به گزارش سیپکس، به نقل از رسالت، مسیولان انتخاباتی سراسر آمریکا 5 نوامبر سال جاری بیش از 150 میلیون رای را خواهند شمرد تا پاسخ یک سوال سیاسی بسیار مهم را بیابند: چه کسی رییس جمهوری آمریکا خواهد بود؟ تا آن زمان فقط می توان به نظرسنجی های عمومی اکتفا کرد که محل بحث های بی پایان در مورد پیشتازی جو بایدن دموکرات یا دونالد ترامپ جمهوری خواه است.

در برخی نظرسنجی های عمومی یا ایالتی، شاهد برتری ترامپ بر بایدن و در برخی دیگر( که در همان بازه زمانی صورت گرفته است)، شاهد برتری رییس جمهور کنونی آمریکا هستیم. اما نظرسنجی ها واقعا به ما چه می گویند؟ رویترز در مطلبی به این سوال می پردازد و می نویسد نظرسنجی مانند تصویری از ماهواره هواشناسی به خوبی نشان می دهد که نظر کنونی مردم چیست اما پیش بینی اینکه مردم در هفته ها و ماه های آتی چه خواهند کرد بسیار دشوارتر است.با این حال رویترز نیز در این خصوص دروغ می گوید! طی ادوار انتخاباتی اخیر در آمریکا، بسیاری از نظرسنجی های ایالتی و عمومی نادرست بوده و ریشه آن، نظرسازی هایی است که از سوی موسسات مدعی استقلال از دو حزب سنتی آمریکا( دموکرات و جمهوریخواه) صورت می گیرد. 
در این میان، برخی نظرسنجی ها نیز دارای دقت کافی و انتخاب درست در خصوص جامعه نمونه نیستند. برخی نظرسنجی ها از چند صد نفر می پرسند نظرشان چیست. برخی دیگر از چند هزار نفر می پرسند. تعداد افراد شرکت کننده در نظرسنجی اندازه جامعه نمونه نامیده می شود. یک نمونه بزرگ مانند این است که عکسی دیجیتال پیکسل های بیشتری داشته باشد. هرچه تعداد افراد شرکت کننده در نظرسنجی بیشتر باشد، تصویر شفاف تر است.حاشیه خطای ذکرشده برای هر نظرسنجی معمولا به ما می گوید که تصویر چقدر واضح است.
 حاشیه خطای بزرگ ممکن است به این معنی باشد که تصویر به قدری مبهم است که نمی توان نتیجه گیری روشنی داشت. علاوه بر این، حاشیه خطا برای برآورد نتیجه نظرسنجی کاربرد دارد. اگر یک نامزد از دیگری جلوتر باشد، این درصد باید حدود دو برابر حاشیه خطا باشد تا پیشتازی معنادار شود.

حاشیه خطا به تعداد افراد شرکت کننده در نظرسنجی بستگی دارد؛ هرچه جامعه نمونه بزرگ تر باشد، حاشیه خطا کمتر است.با این حال حتی در نظرسنجی هایی که با حاشیه خطای کمتر صورت می گیرد، بسیاری از تعارضات بروز می کند:از جمله اینکه حدود 15 درصد از رای دهندگان، نظر خود را در خصوص حمایت یا عدم حمایت نهایی از یک نامزد خاص به صورت شفاف بیان نمی کنند .شمار زیادی از افراد رای نمی دهند. بنابراین، وقتی انتخابات نزدیک می شود و مردم می خواهند بدانند چه کسی قرار است برنده شود، موسسات نظرسنجی سعی می کنند روی افرادی متمرکز شوند که واقعا رای می دهند.اما بسیاری از نظرسنجی ها جامعه نمونه شان را صدها یا هزاران رای دهنده ثبت نام شده توصیف می کنند، که بیشتر از کسانی که ثبت نام نشده اند امکان دارد رای بدهند.ممکن است نظر رای دهندگان عوض شود.

نظرسنجی ها اغلب از افراد می پرسند اگر انتخابات امروز برگزار می شد، به چه کسی رای می دادند، حتی اگر قرار باشد انتخابات 6 ماه یا یک سال دیگر برگزار شود.همین مسیله سبب شده است تا بسیاری از موسسات نظرسنجی در آمریکا، راحت تر دست به نظرسازی یا تحریف نظرسنجی های واقعی صورت گرفته شوند. این مسیله آن قدر جدی است که تبدیل به «بحران نظرسنجی های انتخاباتی» در آمریکا شده و دیگر کمتر کسی برای نتایج منتشر شده در این خصوص اعتباری قایل می شود. 

پایان خبر سیپکس

نظرسنجی های آبکی! – سیپکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظرسنجی های آبکی! – سیپکس" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظرسنجی های آبکی! – سیپکس"، کلیک کنید.