نیمی از مردم دنیا می توانند بدون روادید به ایران سفر کنند – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

نیمی از مردم دنیا می توانند بدون روادید به ایران سفر کنند - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سیپکس، سید عزت الله ضرغامی، روز دوشنبه 27 فروردین 1403 در نشست با رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در محل موزه ملی ایران برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم به حوزه گردشگری توجه ویژه ای دارد و در جدیدترین اقدام، دولت با لغو روادید 33 کشور دنیا موافقت کرد که یک گام بزرگ برای حوزه گردشگری به حساب می آید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: البته پیشنهاد ما لغو روادید با 60 کشور بود که در دولت با لغو روادید با 33 کشور موافقت شد. با این لغو روادیدهای انجام شده در حقیقت امکان سفر نیمی از مردم دنیا به ایران بدون دریافت روادید فراهم شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی از رسانه های خارجی با دنبال کردن پروژه ایران هراسی به دنبال جلوگیری از رشد و توسعه و رونق گردشگری هستند. ما با مسیله ای به نام ایران هراسی روبه رو هستیم و گردشگری می تواند با این پدیده مقابله کند.

ضرغامی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی در دولت سیزدهم کارهای بسیار خوبی انجام شده است. با موافقت دولت خوشبختانه بیمه 10 هزار هنرمند صنایع دستی پیگیری شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: همچنین با دستور رییس جمهوری مقرر شد در ورودی تمامی شهرهای کشور بازارچه صنایع دستی ایجاد شود. این در حالی است که برنامه ریزی کرده ایم تا در مراکز فرهنگی تحت اختیار این وزارتخانه و نیز پایگاه های ملی و جهانی فروش صنایع دستی انجام شود.

ارتباط ما با کمیسیون فرهنگی از جنس همفکری است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین با اشاره به برپایی نشست با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و قدردانی از رییس و اعضای این کمیسیون خاطرنشان کرد: ارتباط و همکاری ما با کمیسیون فرهنگی مجلس از جنس همفکری است و خوشبختانه همکاری های خوبی باهم داریم.

در این نشست همچنین معاونان وزارت میراث فرهنگی و نیز رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به بیان نظر و ارایه گزارش پرداختند.

نیمی از مردم دنیا می توانند بدون روادید به ایران سفر کنند – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیمی از مردم دنیا می توانند بدون روادید به ایران سفر کنند – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیمی از مردم دنیا می توانند بدون روادید به ایران سفر کنند – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.