هاآرتص: حماس دست نتانیاهو را خواند

هاآرتص: حماس دست نتانیاهو را خواند

به گزارش سیپکس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: ویرانی و کشتار در نوار غزه، اسراییل را تا گردن (در باتلاق) فرو برده است و اسراییل تاکنون با چنین فاجعه ای روبرو نبوده است.

این روزنامه افزود: آنچه اسراییل را به اینجا رسانده است، سران و افسران آن هستند.

این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: اگر چنین سران و نظامیانی نبودند، اسراییل اکنون به یک موجود طرد شده تبدیل نشده بود. باید عامل این فاجعه را محاکمه و مجازات کرد.

به گزارش ایرنا؛ هاآرتص اضافه کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر امیدوار بود که حماس طرح آتش بس را رد کند و هنگامی که متوجه شد حماس به وعده خود عمل می کند، شروع به سنگ اندازی در مسیر توافق کرد.

پیش از این روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» نیز نوشت: مسیولان امنیتی و نظامی اسراییل به این نتیجه رسیده اند که تل آویو در نوار غزه به بن بست رسیده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت با اعلام این خبر اضافه کرد که وزیر امنیت داخلی، روسای ستاد ارتش، سازمان جاسوسی (موساد) و سازمان امنیت داخلی (شاباک) چند روز پیش بر لزوم امتیاز دادن در مذاکرات با جنبش حماس به توافق رسیدند.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه خود افزود: مسیولان امنیتی و نظامی اسراییل با امتیازاتی موافقت کردند که عقب نشینی از محور «نتساریم» و بازگشت آوارگان فلسطینی از جنوب نوار غزه به شمال این منطقه را شامل می شود.

یدیعوت آحارونوت افزود که مسیولان رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده اند که همزمان بدون آتش بس در نوار غزه، نمی توان درباره جبهه شمالی (جبهه نبرد حزب الله با رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی) به توافق رسید.

این روزنامه صهیونیستی تصریح کرد: مسیولان امنیتی می بینند که ارتش نمی تواند جنگ موثری در نوار غزه انجام دهد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی اسراییل نسبت به این حقیقت چشم پوشی می کنند.

یدیعوت آحارنوت افزود که فرماندهان دستگاههای امنیتی و نظامی رژیم اسراییل به اینکه این رژیم دو مزیت اساسی یعنی حمایت آمریکا و همبستگی صهیونیست ها را از دست داده است، اتفاق نظر دارند.

310310

هاآرتص: حماس دست نتانیاهو را خواند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص: حماس دست نتانیاهو را خواند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص: حماس دست نتانیاهو را خواند"، کلیک کنید.