هواشناسی هشدار نارنجی داد/ بارش تگرگ و طغیان رودخانه ها

هواشناسی هشدار نارنجی داد/ بارش تگرگ و طغیان رودخانه ها

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایدار های محلی در روز های شنبه 5 خرداد و یکشنبه 6 خرداد، هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، مه، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید از جمله مخاطرات این سامانه بارشی خواهد بود.

این سامانه در روز شنبه استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال مرکزی، مازندران و در روز یکشنبه استان های گیلان، قزوین، ارتفاعات استان های البرز و تهران، شمال آذربایجان غربی، شمال زنجان را در بر می گیرد.

احتمال خسارت به محصولات باغی و زراعی

از جمله مخاطرات احتمالی فعالیت این سامانه می توان به اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلو های تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی و احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی و احتمال ریزش سنگ در گردنه ها اشاره کرد.

در نتیجه به اقداماتی از قبیل پرهیز از سفر های غیر ضروری، خودداری از پرواز های ورزشی و تفریحی، بالگرد و هواپیما های سبک، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب رو ها و به ویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی توصیه می شود.

هواشناسی هشدار نارنجی داد/ بارش تگرگ و طغیان رودخانه ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی هشدار نارنجی داد/ بارش تگرگ و طغیان رودخانه ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی هشدار نارنجی داد/ بارش تگرگ و طغیان رودخانه ها"، کلیک کنید.