هوش مصنوعی نقاشی های جعلی را شناسایی کرد

هوش مصنوعی نقاشی های جعلی را شناسایی کرد

هوش مصنوعی نقاشی های جعلی «مونه» و «رنوآر» را از بین 40 نقاشی تقلبی دیگر که به فروش گذاشته بودند، شناسایی کرد.

به گزارش سیپکس، بر اساس تحقیقات یک کارشناس برجسته، یک تابلو نقاشی از «مونه» و یک نقاشی از «رنوآر» ـ هر دو جعلی ـ در میان حدود 40 نقاشی جعلی دیگر که در وبسایت «ای بی»(eBay) برای فروش ارایه شده اند، شناسایی شده اند.

«گاردین» نوشت، دکتر «کارینا پاپوویچی»، که در زمینه تشخیص اصالت آثار هنری تخصص دارد، اعلام کرد که با استفاده از یک فناوری نوین هوش مصنوعی، نقاشی هایی که در «ای بی» ارایه شده بودند را به بررسی کرده است و در کمال غافلگیری به این نتیجه رسیده است که بسیاری از این نقاشی ها به احتمال بسیار زیاد تقلبی اند.

این محقق تاکنون بیش از 40 تابلو نقاشی جعلی را شناسایی کرده است و معتقد است تعداد بیشتری از این نقاشی ها وجود دارند.

این محقق بیان کرد: «الگوریم تمام این نقاشی ها را به عنوان آثار جعلی شناسایی کرده است … ما امروز بررسی کردیم و تعدادی عکس دانلود کردیم و به این نقاشی های تقلبی در سراسر وب سایت وجود داشت. هر چیزی که ما تحلیل کردیم در نهایت به عنوان اثر هنری غیرواقعی شناسایی شد؛ این آثار با احتمال 95٪ یا بیشتر غیرتقلبی شناسایی شدند. من مطمین هستم که این فقط نوک کوه یخ است.»

از جمله نقاشی هایی که بر اساس بررسی های هوش مصنوعی به عنوان آثار جعلی شناسایی شده اند، به یک نقاشی که به عنوان اثری از «مونه»، نقاش نامدار فرانسوی معرفی شده است می توان اشاره کرد که با نام «جنگل و جوی» به قیمت 599,000 دلار ارایه شده است. همچنین نقاشی از «رنوآر» نیز به قیمت 165,000 دلار به فروش گذاشته شده است.

«ای بی» در وب سایت خود اینطور نوشته است: «ما اجازه نمی دهیم اقلام تقلبی یا کپی های غیرمجاز ارایه شوند.»

اطلاعات مربوط به نقاشی «رنوآر» پس از پیام «گاردین» با فروشنده مستقر در «فلوریدا» آن، از فهرست وبسایت حذف شد. فروشنده در پیامی به «گاردین» گفت که اثر هنری جعلی نمی فروشد.

فروشنده نقاشی «مونه» نیز که در «اوهایو» مستقر است به «گاردین » پاسخ نداده است.

پوپوویچی از دسامبر 2023 تاکنون مکرراً برای انتقال نگرانی های خود به این پلتفرم نامه نوشته است. او به دفاتر آن در بریتانیا، آلمان و ایالات متحده مراجعه کرد و هنوز منتظر پاسخ است.

«ای بی» به «گاردین» اینطور توضیح داد: «فروش اقلام تقلبی در ای بی اکیدا ممنوع است و ما متعهد هستیم که از صحت کالاهای فروخته شده در این پلتفرم اطمینان حاصل کنیم.»

پایان خبر سیپکس

هوش مصنوعی نقاشی های جعلی را شناسایی کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوش مصنوعی نقاشی های جعلی را شناسایی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوش مصنوعی نقاشی های جعلی را شناسایی کرد"، کلیک کنید.