واکنش سرمربی تیم گلبال به قرعه کشی پارالمپیک: از این بهتر نمی شد – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیپکس، مسابقات گلبال بازی های پارالمپیک 2024 پاریس 9 تا 15 شهریور با حضور 8 تیم برگزار می شود. بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم ملی گلبال ایران در گروه اول این رقابت ها به مصاف حریفانش از جلمه برزیل مداقع قهرمانی می رود.

گروه بندی مسابقات گلبال بازی های پارالمپیک به این شرح است:

گروه A: برزیل، ایران، آمریکا، فرانسه
گروه B: چین، اوکراین، مصر و ژاپن

بهمن دوستی سرمربی تیم ملی گلبال در گفت و گو با خبرنگار سیپکس ارزیابی خود از قرعه کشی انجام شده و پیش بینی وضعیت تیمش در بازی های پارالمپیک بر اساس حریفانی که باید در مرحله مقدماتی با آنها روبرو شوند را تشریح کرد.

ارزیابی حریفان در مرحله مقدماتی

وی تاکید کرد: برزیل تیم بزرگ و خوبی است که با آن همگروه هستیم. این تیم قهرمان بازی های پارالمپیک است. آمریکا هم جزو تیم های خوب در گلبال است. سابقه دیدار با این تیم را داریم که با برد و باخت همراه بوده است اما در بیشتر این دیدارها ما پیروز بوده ایم. فرانسه هم تیم نوپایی در گلبال به حساب می آید.

شیوه برگزاری مسابقات از مرحله مقدماتی تا فینال

سرمربی تیم ملی گلبال با اشاره به شیوه برگزاری مسابقات در پارالمپیک و اینکه همه تیم ها بعد از مرحله مقدماتی و در مرحله دوم باید دیدارهای شان را دنبال کنند، خاطرنشان کرد: تیم ها در مرحله مقدماتی به صورت دوره ای با هم رقابت می کنند، در پایان و در مرحله دوم تیم های اول تا چهارم گروه A به ترتیب با تیم های چهارم تا اول گروه B رقابت خواهند داشت. تیم های برنده راهی مرحله نیمه نهایی می شوند و تیم های بازنده هم برای رده بندی تیم های پنجم تا هشتم رقابت خود را دنبال می کنند.

واکنش سرمربی تیم گلبال به قرعه کشی پارالمپیک: از این بهتر نمی شد

تیم ملی گلبال در مرحله مقدماتی پارالمپیک با برزیل، آمریکا و فرانسه همگروه است

دوم شدن ایران در مرحله مقدماتی

دوستی ادامه داد: با شناختی که از وضعیت تیم خودم و حریفان دارم، قطعا در پایان مرحله مقدماتی اول یا دوم می شویم اما احتمال اینکه دوم شویم، بیشتر است که در این صورت با تیم سوم گروه مقابل روبرو خواهیم شد.

رقابت با اوکراین برای صعود به نیمه نهایی

وی تاکید کرد: بر اساس شناخت و ارزیابی کلی از وضعیت هشت تیم حاضر در بازی های پارالمپیک، فکر می کنم در پایان مرحله مقدماتی و در گروه اول تیم های برزیل، ایران، آمریکا و فرانسه اول تا چهارم شوند. در گروه دوم هم تیم های چین، ژاپن، اوکراین و مصر به ترتیب این جایگاه ها را در اختیار خواهند گرفت. در این صورت حریف ما در مرحله دوم و برای صعود به نیمه نهایی تیم اوکراین خواهد بود.

خودم هم قرعه کشی می کردم، نتیجه به این خوبی نمی شد

سرمربی تیم ملی گلبال از قرعه کشی بازی های پارالمپیک و گروه بندی تیمش در مرحله مقدماتی این بازی ها ابراز رضایت کرد و گفت: از این بهتر نمی شد. یعنی اگر من به عنوان سرمربی تیم ملی هم می خواستم قرعه کشی و گروه بندی تیم ها را مشخص کنم، نمی توانستم وضعیتی بهتر از این برای تیمم رقم بزنم. قرعه کشی انجام ایده آل است. بابت آن خیلی راضی هستم.

شگفتی رقم می زنیم

دوستی با بیان اینکه حضور در پارالمپیک پاریس چهارمین حضور گلبال در این بازی ها به حساب می آید، تصریح کرد: خود را از مرحله نیمه نهایی خیلی دور نمی بینیم. اگر به این مرحله برسیم با یک برد فینالیست می شویم و مدال خود را قطعی می کنیم. در این صورت یک شگفتی رقم خواهیم زد. هدفی که مصمم به تحقق آن هستیم طوریکه بازیکنان اردونشین به خاطر آن اصلا از هم جدا می شوند.

اردونشینانی هم خارج از اردو هم کنار هم تمرین می کنند

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: برنامه اردویی ما به این صورت است که بازیکنان 8 روز در اردو هستند و 8 روز استراحت می کنند. وقتی اردو تمام می شود، اردونشینان به صورت خود خواسته در یک شهر جمع می شوند تا تمرینات خارج از اردوی خود را هم کنار هم دنبال کنند. درست است که من آنجا نیستم اما مصمم هستند که کماکان کنار هم باشند. این به دلیل انگیزه بالای آنهاست. بازیکنان مصمم هستند که بهترین نتیجه ممکن را در پاریس بگیرند.

مانیتور ورزشکاران در جریان اردوها

سرمربی تیم ملی گلبال همچنین با اشاره به روند پیگیری تمرینات این تیم گفت: از مرحله پنجم اردو روی تکنیک، تاکتیک و مسایل روانی بازیکنان کار کرده ایم در واقع به نوعی طی این مراحل ورزشکاران را مانیتور کرده ایم. این روند را برای اردوی هشتم که 21 تا 28 خرداد برگزار می شود نیز ادامه می دهیم.

اردوی برون مرزی تا پیش از اعزام

دوستی با بیان اینکه به غیر از اردوی پیش رو و تا پیش از اعزام به پاریس چهار مرحله اردوی تمرینی دیگر خواهیم داشت، گفت: در تلاش هستیم یکی از این اردوها را به صورت برون مرزی برگزار کنیم تا بازیکنان در قالب آن برگزارکننده چند دیدار تدارکاتی با تیم میزبان هم باشند.

واکنش سرمربی تیم گلبال به قرعه کشی پارالمپیک: از این بهتر نمی شد – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش سرمربی تیم گلبال به قرعه کشی پارالمپیک: از این بهتر نمی شد – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش سرمربی تیم گلبال به قرعه کشی پارالمپیک: از این بهتر نمی شد – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.