واکنش کاخ سفید به جنایت صهیونیست ها در النصیرات

واکنش کاخ سفید به جنایت صهیونیست ها در النصیرات

مشاور امنیت ملی آمریکا با اذعان به کشته شدن غیرنظامیان در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهجویان غزه، گفت تنها راه جلوگیری از تلفات مضاعف، حصول یک توافق جامع برای آتش بس است.

به گزارش سیپکس، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به شهادت غیرنظامیان فلسطینی در حمله روز گذشته رژیم صهیونیستی به اردوگاه «النصیرات» اذعان کرد، اما آمار وزارت بهداشت غزه از تعداد شهدا را نپذیرفت.

او در پاسخ به درخواست یک خبرنگار برای تایید شهادت بیش از 200 غیرنظامی فلسطینی در این حمله گفت: «ارتش اسراییل یک آماری داده اند و وزارت بهداشت غزه که در کنترل حماس است هم آمار دیگری داده است. ما در حال بررسی هستیم، اما این را می دانیم که غیرنظامیان کشته شده اند.»

در حمله شنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهندگان «النصیرات» در مرکز غزه، دست کم 210 نفر به شهادت رسیدند و دست کم 400 نفر نیز مجروح شدند. شبکه خبری سی.ان.ان نیز هفته گذشته گزارش داد جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه سازمان ملل در اردوگاه النصیرات را که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و بیش از 40 فلسطینی را با موشک های آمریکایی به شهادت رسانده اند.

این مقام آمریکایی اذعان کرد که فلسطینیان در شرایط بسیار دشواری زندگی می کنند، اما در اظهاراتی بی اساس، این وضعیت مرگبار را نتیجه «پنهان شدن حماس در زیرساخت های غیرنظامی فلسطینیان» دانست!

سالیوان در ادامه گفت: «هر بار که غیرنظامیان کشته می شوند، ما نگران می شویم. به همین دلیل است که می خواهیم این جنگ پایان یابد. تنها راه خارج کردن تمام اسرا و جلوگیری از تلفات غیرنظامی بیشتر، حصول یک توافق جامع برای آتش بس و تبادل اسرا است.»

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا در اواخر ماه میلادی گذشته گفت رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش بس و تبادل اسرا ارایه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت بر اساس این طرح سه مرحله ای، ابتدا یک آتش بس 6 هفته ای برقرار خواهد شد که در این بازه حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد.

در مرحله دوم این طرح پیشنهاد، حماس تمام اسرای صهیونیست را آزاد خواهد کرد و رژیم صهیونیستی هم در مقابل تمام نیروهای خود را از غزه خارج می کند. سومین گام این طرح، بازسازی غزه خواهد بود. با این حال، این طرح پیشنهادی هنوز مورد توافق قرار نگرفته و رژیم صهیونیستی با آن مخالفت کرده است.

این در حالی است که بایدن در هنگام اعلام این طرح، از سران این رژیم خواسته بود در مقابل خواسته های صهیونیست های افراطی ایستاده و با آتش بس موافقت کنند.

پایان خبر سیپکس

واکنش کاخ سفید به جنایت صهیونیست ها در النصیرات

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش کاخ سفید به جنایت صهیونیست ها در النصیرات" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش کاخ سفید به جنایت صهیونیست ها در النصیرات"، کلیک کنید.