ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی

ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی

سیپکس/کرمانشاه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی به دشت حُر شهرستان ثلاث باباجانی ورود کرد.

شهرام کرمی در دومین جلسه شورای حفاظت از اراضی و حفظ حقوق بیت‌المال استان که با موضوع «بررسی آخرین وضعیت طرح انتقال آب سد آزادی به دشت حر شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد، با بیان اینکه سد آزادی یکی از پروژه‌های بسیار مهم عمرانی و توسعه‌آفرین است، گفت: رفع مشکلات خط انتقال آب از سد آزادی به دشت حُر از مطالبات جدی مردم منطقه است.

کرمی با اشاره به وضعیت نابسامان سد آزادی افزود: در بررسی اجمالی از روندی که باعث توقف و کندی اجرای طرح انتقال آب به دشت حر و روستاهای پایین دست و ایجاد این وضعیت نابسامان شده، می‌شود برداشت کرد که یک خیانت ملی و جنایتی بزرگ رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه هر کسی را در هر مقامی پاسخگو خواهیم کرد، تصریح کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنم هر شخص، مسئول و یا نهادی که در ایجاد و استمرار این ماجرا دخیل باشد، به جرم ترک فعل و جرائم احتمالی دیگر تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت و تا تعیین تکلیف وضعیت موجود و جبران اشتباه، بازداشت خواهد بود.

 کرمی تاکید کرد: لازم است رسیدگی به این پرونده با کارشناسی دقیق تمام جوانب، بدون نوبت و با قید فوریت از نظر وقوع جرائم احتمالی از جمله ترک فعل یا رانت خواری و… انجام شود.

 وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی هرگز از این خیانت و جنایت بزرگ ملی نخواهد گذشت و هر آنچه که در توان داشته باشد برای رفع این مشکل بکار خواهد بست.

به گزارش سیپکس، به نقل از روابط عمومی دادگستری، در این نشست پیمانکار و کارفرمای طرح، نهادهای متولی و کارشناسان مربوطه در خصوص آخرین وضعیت طرح انتقال آب سد آزادی به دشت حر، اقدامات صورت گرفته و ارائه راهکارهای مناسب جهت برون رفت از این وضعیت تبادل نظر کردند و ابراز امیدواری شد که این طرح با کمک دستگاه قضایی و نهادهای مسئول، ان شاءالله به زودی به نتیجه مطلوب برسد.

 سد آزادی روی رودخانه زمکان ساخته شده و قرار بود با احداث خط انتقال آب ۳۰ کیلومتری، آب ذخیره شده پشت این سد به دشت حُر برسد و اراضی کشاورزی این منطقه را آبیاری کند، اما به دلیل وجود مشکلاتی در این خط انتقال، این کار میسر نشد و سالهاست که اراضی کشاورزی دشت حر چشم انتظار رسیدن آب از سد آزادی هستند.

پایان خبر سیپکس

ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی"، کلیک کنید.