پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

آفتاب نیوز :

استقلال در بازار نقل وانتقالات زمستانه 2 خرید خارجی داشت که یکی از آن ها جلال الدین ماشاریپوف بود و دیگر بازیکن خارجی اضافه شده به فهرست آبی ها هم رافایل سیلوا بود؛ مدافع برزیلی که در لیگ بیست ویکم و بعد از سرباز شدن سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند به فهرست آبی ها اضافه شد و توانست عملکرد درخشانی داشته باشد و فصل گذشته هم تا پایان فصل کارش را در استقلال پیش برد، اما اختلافات مالی و عدم دریافت مطالبات باعث جدایی مدافع برزیلی شد.

سیلوا بعد از آنکه تصمیم به جدایی از استقلال گرفت، در تیم دیگری کار خود را پیش نبرد و نیم فصل دور از میادین بود و تلاش این مدافع برزیلی بر این بود تا بتواند با توجه به قرارداد به امضا رسیده با تیم استقلال، آبی پوشان پایتخت را به پرداخت کامل مطالبات خود محکوم کند. در این زمینه، رافایل سیلوا توانست شکایت اولیه ای را علیه استقلالی ها تنظیم کند و در مسیر دریافت مطالبات 900 هزار دلاری خود هم بود، اما تغییرات مدیریتی در استقلال معادلات را تغییر داد.

مدیران جدید باشگاه استقلال با چراغ سبز کادرفنی به سراغ مذاکره با سیلوا رفتند و نه تن ها شکایت این مدافع برزیلی ملغی شد، بلکه آبی ها توانستند به توافقی جدید و 1.5 ساله با رافایل سیلوا برسند و این مدافع برزیلی در بازار نقل وانتقالات زمستانه به جمع آبی پوشان پایتخت پیوست و تا پایان لیگ بیست وچهارم با استقلالی ها قرارداد دارد؛ آن هم در حالی که طبق ادعای علی خطیر، مدیرعامل استقلال با توجه به تقسیط مطالبات قبلی سیلوا و توافقات مالی انجام شده، او تقریباً به شکلی رایگان در این 1.5 فصل برای آبی ها بازی خواهد کرد و 900 هزار دلار قبلی اش را که قرار بود در قالب غرامت از آبی ها دریافت می کند، در قالب رقم قرارداد 1.5 ساله اش با استقلال دریافت خواهد کرد!

پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

بازگشت درخشان به ترکیب آبی ها

رافایل سیلوا بعد از امضای قرارداد با استقلال، از همان آغاز نیم فصل دوم به ترکیب آبی پوشان پایتخت بازگشت و توانست در ترکیب استقلال در 7 مسابقه پیاپی به میدان برود که در این مدت، آبی ها در حضور سیلوا در قلب خط دفاعی شان موفق به ثبت 5 کلین شیت شدند و تنها 3 بار دروازه آن ها باز شد تا امنیت به خط دفاعی آبی ها با حضور مدافع برزیلی بازگشته باشد. ضمن آنکه بازی سازی های موفق او از زمین خودی در مسیر خلق موقعیت روی دروازه رقبا تاثیر چشمگیری داشت.

حرف های خطیر دردسرساز شد؟

رافایل سیلوا در 2 بازی اخیر استقلال در ترکیب آبی پوشان پایتخت حضور نداشته است. او در دویل با مس رفسنجان، 90 دقیقه نیمکت نشین بود و نظاره گر عملکرد پرنوسان آبی ها در خط دفاعی و دریافت 2 گل تیمش بود و این شرایط در جدال با آلومینیوم اراک هم تکرار شد. جالب آنکه در دویل با آلومینیوم، آرمین سهرابیان هم به دلیل محرومیت در دسترس کادرفنی نبود، اما با این وجود بازهم نکونام تصمیم گرفت تا سیلوا را 90 دقیقه نیمکت نشین کند! در این میان، شایبه هایی درباره احتمال تداوم نیمکت نشینی سیلوا وجود دارد و برخی این نیمکت نشینی های سریالی را به حمایت تمام قد مدیریت باشگاه از سیلوا و اختلافات خطیر با نکونام ارتباط می دهند که باید دید در روز های آینده این شایعه جنجالی تایید خواهد شد یا برحسب دستورات تاکتیکی موردنظر نکونام، مدافع برزیلی آبی ها نیمکت نشین شده است. با توجه به عملکرد موفق سیلوا در قلب خط دفاعی آبی ها، حضور او روی نیمکت اتفاق غیرمنتظره ای محسوب می شود که باید دید کادرفنی استقلال چه توضیحی در این زمینه دارند!

منبع: فوتبال360

پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد"، کلیک کنید.