پخش 5 مستند از سیستان و بلوچستان در تلویزیون

پخش 5 مستند از سیستان و بلوچستان در تلویزیون

شبکه مستند سیما با پخش مستندهای «هشاش»، «موکان»، «تیاب»، «شمع، گل، پروانه» و «واریته بلوچی» از سرزمین ناشناخته ها و گنج های پنهان و سیستان و بلوچستان می گوید.

 به گزارش سیپکس به نقل از  روابط عمومی شبکه مستند، «تیاب» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدرضا خوش فرمان یکشنبه (22 بهمن ماه) پخش می شود.

«تیاب» به زبان بلوچی یعنی ساحل و در این مستند به جنوبی ترین خطه ساحلی ایران در کرانه دریای مکران یا همان عمان پرداخته می شود.

«موکان» برنده جایزه و تندیس بهترین فیلم سی و یکمین جشنواره محیط زیست فرانسه هم دوشنبه (23 بهمن ماه) پخش می شود؛ این مستند که محمد علی هاشم زهی کارگردانی کرده و تهیه کنندگی آن را رضا خوش فرمان عهده دار است درباره زوج سالمندی است که در یک نخلستان زندگی می کنند. آن ها فرزندی ندارند و از درخت های خرما مانند فرزندان خود نگهداری می کنند.

مستند «هشاش» به تهیه کنندگی محمدرضا خوش فرمان درباره هنر ساخت قایقی به نام «هشاش» در بلوچستان است، هنری رو به فرموشی که دانشش نزد افراد کمی باقی مانده است. این مستند سه شنبه (24 بهمن ماه) ساعت 20 از شبکه مستند پخش می شود.  

مستند اجتماعی «شمع، گل، پروانه» ساخته محمدصادق بکتاشیان روایت زندگی سخت دختری به نام فاطمه که سه خواهر و برادر ناتوان حرکتی و ذهنی دارد و در نگهداری آنها به پدر و مادر خود کمک می کند. این مستند چهارشنبه (25 بهمن ماه) در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است.  

«واریته بلوچی» ساخته پیروز کلانتری هم پنجشنبه (26 بهمن ماه) پخش می شود، این فیلم مستند در 54 دقیقه، به زندگی جاری و پراکنده مردمان بلوچ از دید یک مسافر می پردازد.

بسته تصویری هفته سیستان و بلوچستان از یکشنبه (22 بهمن ماه) تا پنجشنبه (26 بهمن ماه) هر شب ساعت 20 از شبکه مستند پخش می شوند و تکرار آن روز بعد ساعت 10 است.

پایان خبر سیپکس

پخش 5 مستند از سیستان و بلوچستان در تلویزیون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پخش 5 مستند از سیستان و بلوچستان در تلویزیون" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پخش 5 مستند از سیستان و بلوچستان در تلویزیون"، کلیک کنید.