پرترددترین جاده کشور کدام است؟

به گزارش سیپکس ،سرهنگ ابراهیم ارزانی در نشست خبری که ظهر امروز در محل پلیس راه آزادراه تهران – شمال برگزار شد. گفت: حوزه استحفاظی پلیس راه تهران بزرگ در محدوده محورهای مواصلاتی پایتخت است. و حوزه پوشش آن از شمال در آزادراه تهران – شمال تا قبل از شهرستانک و همچنین محورهای شمیرانات و لواسانات و میگون و آزادراه پردیس و جاده قدیم جاجرود و …، از غرب آزادراه تهران – کرج تا گرمدره، از شرق و جنوب نیز آزادراه تهران – قم تا کیلومتر 65، آزادراه غدیر تا کیلومتر 31، جاده امام رضا تا سرتوتک و جاده های ری و ورامین و … را دربر می گیرد. آزادراه تهران – ساوه نیز در اختیار فرماندهی پلیس راه غرب استان تهران است.پرترددترین جاده کشور کدام است؟

سیپکس در خبری نوشت:وی ادامه داد: در مجموع حدود یک درصد راه های کشور در حوزه استحفاظی پلیس راه تهران بزرگ قرار دارد. اما برابر آمارها حدود 13 درصد ترددهای کل کشور از این راه ها انجام شده است. همچنین پرترددترین محور مواصلاتی کشور یعنی آزادراه تهران – کرج نیز در حوزه استحفاظی پلیس راه تهران بزرگ قرار دارد. به طوریکه روزانه حدود 240 هزار تردد در آن انجام می شود.

کاهش شش درصدی شمار جان باختگان تصادفات جاده ای

به گفته فرمانده پلیس راه تهران بزرگ در مجموع در سال گذشته یک میلیارد و 128 میلیون و 345 تردد در جاده های استان تهران ثبت شده. که حدود نیمی از آن یعنی معادل 600 میلیون تردد در حوزه ترافیک بزرگ انجام شده است. همچنین در سال 1402 با تلاش همکاران پلیس راه و همکاری خوب مردم. ما شاهد کاهش شش درصدی شمار جان باختگان تصادفات جاده ای در حوزه استحفاظی تهران بزرگ بودیم.

رییس پلیس راه پایتخت با بیان اینکه اوج تصادفات در بازه زمانی 16 تا 20 رخ داده. و به بازگشت از محل کار و خستگی و خواب آلودگی رانندگان بازمی گردد. تصریح کرد: 26 درصد علت تصادفات در جاده های تهران بزرگ عدم توجه به جلو است.

ارزانی درباره استفاده از پهپاد برای رصد وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی نیز گفت: بکارگیری پهپادها برنامه ریزی شده و لیکن هنوز به پلیس راه پایتخت اختصاص پیدا نکرده است.

لاین اضطرار مخصوص خودروهای امدادی، پلیس و امداد رسان است

وی با بیان اینکه تردد برخی خودروها از لاین اضطرار با سرعت بالا منجر به وقوع تصادفات فوتی با خودروهای متوقف در این معبر شده است گفت:: لاین اضطرار مخصوص خودروهای امدادی، پلیس و امداد رسان است و پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

رییس پلیس راه پایتخت با بیان اینکه تردد موتورسیکلت در کلیه آزادراه ها ممنوع است افزود: ماموران پلیس راه به محض مشاهده با تردد موتورها در آزادراه برخورد کرده و موتورها توقیف می شوند؛ موتورهای سنگین هم که اصلا اجازه تردد نداشته و به محض مشاهده توقیف می شوند.

ارزانی همچنین درباره کاهش آمار تصادفات جاده ای نیز گفت: هدف گذاری ما کاهش 10 درصدی شمار قربانیان حوادث رانندگی در جاده های تهران بزرگ است. این موضوع با کمک مردم و همچنین افزایش مبلغ جریمه ها دست یافتنی خواهد بود.

233217

پرترددترین جاده کشور کدام است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرترددترین جاده کشور کدام است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرترددترین جاده کشور کدام است؟"، کلیک کنید.