پوشش 787 مصدوم و بیمار اورژانسی در محمود آباد

پوشش 787 مصدوم و بیمار اورژانسی در محمود آباد

سیپکس/مازندران رییس اورژانس 115 محمودآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 787 مصدوم و بیمار اورژانسی مورد پوشش قرار گرفت که در تصادفات شهرستان محمودآباد 171 مصدوم رسیدگی شدند.

«حمیدرضا فرنیا» در گفت وگو با سیپکس اظهار کرد: در ماموریت های نوروز سال جاری در مقایسه با سال گذشته، مسمومیت منوکسید کربن و مصدومین 4 چرخ به صفر رسیده است.

رییس اورژانس 115 محمودآباد بیان کرد: 6 پایگاه زمینی اورژانس و 2پایگاه موتورلانس در این ایام فعال بودند که با این تعداد پایگاه توانستیم حوادث سال جاری را پوشش دهیم.

او ادامه داد: روزانه آمبولانس های اورژانس در جاده ها به مدت 7 ساعت مستقر بودند و متاسفانه در حاشیه شهرستان 2 فوتی تصادفات را داشتیم.

فرنیا خاطرنشان کرد: درحال حاضر 54 نیرو در اورژانس 115 محمودآباد خدمت رسانی می کنند و علی رغم مشکلات به همت همکاران تلاش می کنیم بهترین خدمت را به مردم ارایه دهیم.

به گزارش سیپکس، تاسیس اورژانس 115 به سال 1354 پس از ریزش سقف یکی از سالن های انتظار فرودگاه مهرآباد تهران برمی گردد. بعد از این حادثه سیستم فوریت های پزشکی کشور با عنوان اورژانس 115 در ایران تاسیس شد.

بعد از آن در سال 1379 طرح پوشش فراگیر فوریت های پزشکی تصویب و در سال 1380 ابلاغ شد که تا حد زیادی سیستم به صورت سامان یافته کار خود را با رشته جدیدی با عنوان «فوریت های پزشکی» در برخی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ادامه داد.

امروزه از بخش های مهم در برقراری جامعه ایمن بخش اورژانس است و حضور به موقع آمبولانس در صحنه حادثه بسیار تاثیرگذار است.

 یکی از مهمترین شاخص هایی که در ارزیابی مراکز اورژانس به کار گرفته می شود، زمان پاسخگویی است. 

 درکشور ما انتقال مصدومان و بیماران به عهده مراکز و پایگاه های اورژانس (فوریت های پزشکی 115) است.

پیشگیری اولیه هنوز هم به عنوان یکی از راه های مهم برای کاهش بار جراحات و آسیب های باقی مانده است و به طور فزاینده ای مشخص شده است که بسیاری از مرگ ها و ناتوانایی های بلند مدت می تواند از طریق تقویت تروما و مراقبت اورژانس پیشگیری شود.

پایان خبر سیپکس

پوشش 787 مصدوم و بیمار اورژانسی در محمود آباد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوشش 787 مصدوم و بیمار اورژانسی در محمود آباد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوشش 787 مصدوم و بیمار اورژانسی در محمود آباد"، کلیک کنید.