پیش بینی ها درباره استعفای گانتس طی فردا

پیش بینی ها درباره استعفای گانتس طی فردا

سازمان رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی گزارش داد که انتظار می رود بنی گانتس، وزیر کابینه جنگ فردا (شنبه) استعفای خود را از دولت اضطراری رژیم صهیونیستی به دلیل تشدید اختلافات بر سر مدیریت جنگ در نوار غزه ارایه کند.

به گزارش سیپکس، این شبکه تلویزیونی روز پنجشنبه در گزارش خود آورد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر ممکن است در صورتی که گانتس تهدید خود مبنی بر استعفا را عملی کند، انحلال کابینه جنگ را اعلام کند.

این رسانه صهیونیست افزود که حزب «اردوگاه اصلی» به رهبری گانتس برای بحث در مورد این تصمیم تشکیل جلسه خواهد داد.

پیش بینی ها درباره استعفای گانتس پس از پایان مهلتی است که او ماه گذشته برای تدوین یک برنامه روشن و جامع به منظور دستیابی به «پیروزی» در جنگ تعیین کرده بود.

رسانه رسمی این رژیم اشاره کرد ایالات متحده به گانتس فشار می آورد تا او را از تصمیمش برای استعفا در زمان کنونی منصرف کند، زیرا واشنگتن او را شریک نزدیک خود می داند.

به گزارش این رسانه، خانواده های اسیران صهیونیست نیز خواهان آن هستند که گانتس در حال حاضر استعفا نکند تا حداقل توافقی برای تبادل اسرا حاصل شود.

این در حالی است که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه، تاریخ جلسه کابینه را پس فردا تعیین کرد. این تاریخ یک روز پس از پایان مهلت تعیین شده از سوی گانتس برای خروج از دولت در صورت مشخص نشدن برنامه جامع پیروزی در جنگ است.

در 18 مه، گانتس تا هشتم ژوین به نتانیاهو فرصت داد تا استراتژی روشنی برای جنگ در غزه و ما بعد آن ایجاد کند، در غیر این صورت او از دولتی که در 11 اکتبر به آن پیوست، استعفا خواهد کرد.

به گفته گانتس، این طرح شامل بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه، تضعیف حاکمیت جنبش حماس، خلع سلاح نوار غزه، ایجاد یک ایتلاف اروپایی-عربی برای مدیریت نوار غزه، بازگشت ساکنان شمال به خانه هایشان و تضمین خدمت تمام اسراییلی ها در ارتش است.

پایان خبر سیپکس

پیش بینی ها درباره استعفای گانتس طی فردا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی ها درباره استعفای گانتس طی فردا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی ها درباره استعفای گانتس طی فردا"، کلیک کنید.