پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی اردیبهشت ماه امضا می شود

پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی اردیبهشت ماه امضا می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از امضای پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی طی ماه جاری خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سیپکس، رضا محمدی درباره آخرین وضعیت زباله سوز 6 هزار تنی گفت: با توجه به اینکه تاکنون در کشور نمونه مشابهی از نظر فنی و یا به لحاظ ظرفیتی موجود نبوده و نمونه مورد بحث اولین پروژه زباله سوز با مقیاس بزرگ در سطح کشور است؛ در مسیر فرایند مطالعات و طراحی پروژه با پیچیدگی های فنی زیادی روبرو شدیم.

وی افزود: در همین راستا با به کارگیری متخصصین ذیربط و با دعوت از شرکت های پیمانکار این حوزه، کارشناسان و مدیران ارشد سازمان مدیریت پسماند جلسات متعددی به منظور هماهنگی و بررسی فنی مباحث پیرامون احداث پروژه برگزار شد که نتایج خوبی حاصل و با بررسی، تحلیل و جمع بندی نهایی، پیش قرارداد پروژه در اردیبهشت ماه به امضا طرفین خواهد رسید.

محمدی در خصوص مزایای استفاده از این روش گفت: مدیریت پسماند به روش زباله سوزی از بهترین روش های متداول کاهش دفن زباله در دنیاست که از مزایای آن می توان به تولید انرژی برق، تولید مصالح ساختمانی با استفاده از خاکستر حاصل و درنهایت کاهش آلودگی های زیست محیطی علی الخصوص آلودگی محیط با شیرابه اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خاطرنشان کرد: مجموع پسماند تولیدی شهر تهران و شهرهای اطراف مثل باقرشهر و حسن آباد بعد از فرایند پردازش روزانه (تفکیک پسماند خشک) حدود 6 هزار تن است که با به کارگیری زباله سوز، موضوع شیرابه و دفن زباله در مجتمع پردازش آرادکوه به پایان خواهد رسید و آغاز فصل جدیدی در بهبود وضعیت زیست محیطی شهر تهران خواهد بود.

پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی اردیبهشت ماه امضا می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی اردیبهشت ماه امضا می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش قرارداد زباله سوز 6 هزار تنی اردیبهشت ماه امضا می شود"، کلیک کنید.