کاهش 20 درصدی بارش کشور

کاهش 20 درصدی بارش کشور

آفتاب نیوز :

بر اساس داده های سازمان هواشناسی طی هفت روز گذشته منتهی به 23 فروردین ماه 7.7 میلیمتر بارش در این بازه زمانی دریافت شده که این میزان در بلندمدت 6.2 میلیمتر است بنابراین 24.5 درصد بارش بیشتر در این بازه زمانی دریافت شده است.

از ابتدای ماه جاری منتهی به 23 فروردین ماه در کشور به طور میانگین 26 میلیمتر بارش ثبت شده، در حالی که میزان آن در بلندمدت 27.8 میلیمتر است. در نتیجه 6.4 درصد با کاهش بارش نسبت به بلند مدت روبرو بوده ایم.

از ابتدای سال جاری تا 23 فروردین ماه به طور میانگین 150.2 میلیمتر بارش در کشور ثبت شده که نسبت به میانگین بلند مدت (189.3 میلیمتر) با کاهش 20.7 درصدی بارش روبرو هستیم.

جدول اطلاعات پهنه ای بارش استان ها از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه سال گذشته) نشان می دهد تنها استان های آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان و کردستان، کرمانشاه و همدان نسبت به دوره بلندمدت بارش بیشتری دریافت کرده اند که این میزان برای آذربایجان غربی 12.9 درصد، اردبیل 2.9 درصد، خوزستان 2.4 درصد، کردستان 4.6 درصد، کرمانشاه 8.8 درصد و همدان 9.1 درصد است.

بارندگی در سایر استان ها کمتر از حد نرمال بوده است و در این زمینه هرمزگان بدترین وضعیت را تجربه می کند چراکه 58.1 درصد کمتر از حد نرمال طی سال آبی جاری بارش دریافت کرده است.

استان تهران نیز از جمله استان هایی است که با کم بارشی روبرو بوده است. در حالی که میانگین بارش تهران در بلند مدت 207.4 میلیمتر است، ولی در سال آبی جاری تنها به طور میانگین 129.9 میلیمتر بارش دریافت کرده است که نشاندهنده کاهش 37.3 درصدی بارش در این استان است.

شروع سال آبی در ایران از ابتدای پاییز است. به این ترتیب یک سال آبی در ایران از 1 مهرماه شروع می شود و تا 31 شهریور سال بعد ادامه می یابد.

کاهش 20 درصدی بارش کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 20 درصدی بارش کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 20 درصدی بارش کشور"، کلیک کنید.