کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان / ماجرا چیست؟

کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان / ماجرا چیست؟

آفتاب نیوز :

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی در مورد کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان ارایه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن آرزوی صحت و سلامتی و توفیق روز افزون و همچنین قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید سعید فطر. همچنان که مستحضرید مطابق ماده 100 قانون استخدام کشوری (اصلاحی 1349/08/12) درآمد صندوق بازنشستگی از وجوهی که از حقوق و تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده شغل مستخدمین رسمی و آزمایشی کسر می شود منحصر است به وجوه مذکور در مواد 71 و 72 و تبصره 5 ماده 137 این قانون و مبلغ ماه اول هرگونه حقوق و تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده شغل مستخدم. در صورت عدم کفایت وجوه صندوق بازنشستگی دولت مکلف است کمبود آن را در بودجه کل کشور از محل درآمد عمومی تامین و پرداخت کند.

تبصره (اصلاحی 1349/08/12) – فوق العاده های موضوع بند های ب و پ و ت اصلاحی ماده 39 از تاریخ 1349.1.1 و فوق العاده موضوع بند (ج) اصلاحی ماده مزبور از تاریخ اجرای مرحله اول قانون استخدام کشوری به مستثنیات مندرج در ماده 71 اضافه می شود و تا زمانی که آیین نامه اجرایی بند های ب و پ و ت اصلاحی ماده 39 به تصویب نرسیده است فوق العاده اشتغال خارج از مرکز و بدی آب و هوا به ترتیبی که در مقررات سابق پیش بینی شده است قابل پرداخت و مشمول معافیت موضوع این تبصره خواهد بود. به استناد مستندات ارایه شده و بر اساس رویه انجام شده از دانشجویان تعهد خدمتی وزارت آموزش و پرورش در دوران تحصیل مقرری مذکور کسر نمی شد و در زمان شروع اشتغال با محاسبه آن به میزان مقرری سنوات مربوطه برابر با یک ماه حقوق از دانشجویان کسر و به حساب صندوق واریز و کارسازی می شود.

بر همین اساس با استعلام صندوق بازنشستگی کشوری برابر با مستندات فوق و پاسخ مربوطه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور با مضمون مشمولیت و ایضا ورود دستگاه های، نظارتی، وزارت آموزش و پرورش به کسر مقرری مربوطه برابر ضوابط و مقررات مربوط ملزم گردید. مزید استحضار به منظور رفاه حال دانشجویان گرامی با توجه به فرآیند حقوق دریافتی این عزیزان در این مرحله به صورت 3 قسط و بیشتر اقدام شده است.

کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان / ماجرا چیست؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان / ماجرا چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان / ماجرا چیست؟"، کلیک کنید.