کلنگ شروع عملیات آماده سازی چهارمین سایت نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد

سیپکس/خراسان رضوی با حضور جمعی از مسیولان استانی و شهرستانی کلنگ شروع عملیات آماده سازی سایت 188 هکتاری نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی 22 اردیبهشت ماه در این مراسم گفت: هرچند برای اجرای آماده سازی ابتدا باید تمامی نقشه های فاز یک و دو با تمام مختصات و کدها آماده باشد در غیر این صورت کاری صورت نخواهد گرفت اما چون این فرایند طولانی می شود شهرداران بر اساس همان فاز یک که مختصات اجرایی هم ندارد پیاده سازی معابر را انجام می دهند.

محمدعلی منصوری با بیان اینکه شهرداران با این کار می خواهند به نفع مردم زمان را کوتاه کنند، افزود: نقطه بارز سایت نهضت ملی کاشمر نسبت به سایر شهرهای استان این است که به صورت مدبرانه کارها در این شهر پیش می رود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار مردم تسهیلگرانی به صورت پیمانکار و نظام مهندسی کار را دست گرفته اند و مدیریت پیمان را عملی انجام می دهند.

کلنگ شروع عملیات آماده سازی چهارمین سایت نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در بسیاری از شهرهای خراسان رضوی زمین به مردم واگذار می شود اما در ادامه کمتر کسی پیگیر شروع پروژه در زمان مقرر و رسیدن به پیشرفت فیزیکی مناسب است.

فرماندار کاشمر در این مراسم با بیان اینکه طی 2 سال آینده این بیابان با ساخت واحدهای مسکونی آباد خواهد شد، اجرای پروژه نهضت ملی مسکن با این حجم از واحد مسکونی را کار بسیار سختی دانست و افزود: از همین امروز باید آماده سازی سایت 188 هکتار آغاز و هر چه زودتر زیرساخت های آن نیز در پروژه مستقر شوند.

حجت اله شریعتمداری بر جداره سازی و ایمن سازی رودخانه ای که از محل پروژه می گذرد تاکید کرد و افزود: هر چه زودتر باید مسیر راه دسترسی به پروژه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه برای به نتیجه رسیدن پروژه تمامی دستگاه های خدمت رسان باید پای کار باشند، عنوان کرد: حدود 25 هزار نفر در این پروژه ساکن خواهند شد.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه طی 2 سال آینده این زمین بایر و بیابان آباد می شود و جوانان این منطقه نیز صاحب خانه خواهند شد، افزود: باید تمام تلاشمان این باشد که مردم، هرچه سریع تر از مزایای این طرح بهره مند شوند.

احداث 5400 واحد در سایت 188 هکتاری

رییس اداره راه و شهرسازی کاشمر در حاشیه این مراسم به سیپکس گفت: در سایت 188 هکتاری با 2700 قطعه، 5400 واحد 200 متری شمالی احداث خواهد شد.

سید احسان حسینی نجاتی حیاط مجزا و کاهش 30 درصدی هزینه ها نسبت به سایت جنوبی را از مزیت های سایت شمالی دانست و افزود: امیدواریم در موعد مقرر شهرداری کار را به اتمام برساند.

رییس اداره راه و شهرسازی کاشمر در ادامه به بخشی از چالش های سایت 188 هکتاری اشاره کرد و گفت: باید هرچه زودتر چالش های موجود در سایت رفع شود.

وی اجرای طرح اگو برای جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی را ضروری دانست و افزود: چون پروژه در مسیر سیلاب قرار دارد دیوار ساحلی باید اجرا شود.

حسینی نجاتی قرار داشتن پروژه در حریم زندان و فرودگاه فوق سبک کاشمر را از دیگر چالش های سایت 18 هکتاری برشمرد و افزود: مشکل حریم زندان باید در کمسیون های مرتبط مطرح و رعایت شود. انشاالله این مشکلات هر چه زودتر رفع شود و شاهد کلنگ زنی و اجرای نهضت فونداسیون در این سایت باشیم.

وی گفت: همزمان در کاشمر پروژه 126 واحدی در سایت 14 معصوم فعال بوده و بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تاکنون 12 واحد در این سایت افتتاح شده و ساکن هستند.

رییس اداره راه و شهرسازی کاشمر با اشاره به اینکه در سایت 34 هکتاری نیز تمامی فونداسیون ها اجرا شده و 35 درصد از اسکلت ساختمان ها هم نصب شده است، گفت: تمامی متقاضیان این سایت معرفی به بانک شده و پرونده تشکیل داده اند و منتظر واریز هستند.

وی با بیان اینکه تمامی متقاضیان سایت 126 هکتاری تسهیلات خود را دریافت کرده اند و واحدهایی که افتتاح شدند به مرحله تقسیط نهایی رسیده اند، بیان کرد: در سایت 34 هکتاری هم قسط اول تسهیلات به زودی آزاد می شود.

اجرای نهضت ملی مسکن در 5 سایت

شهردار کاشمر همچنین به سیپکس گفت: در راستای قانون جهش تولید مسکن و نهضت ملی مسکن در کاشمر 5 سایت برنامه ریزی شد که سایت 30 واحدی، 126 واحدی، 34 هکتاری و 188 هکتاری از آن جمله هستند.

اصغر کوهسرخی سایت 188 هکتاری را یکی از بزرگترین سایت های منطقه دانست و افزود: تمامی ملاحظاتی که نیاز بود از جمله زیست محیطی، آبخوان داری، حریم ها و مسیل ها در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مطرح و تمامی ملاحظات دیده شد.

وی با بیان اینکه پنجمین سایت در بلوار سید مرتضی و در اراضی موقوفه است، گفت: آغاز عملیات آماده سازی توسط شهرداری موجب شد اعتماد مردم به تولید مسکن بیشتر شود، آماده سازی سایت 34 هکتاری که شامل عملیات تسطیح کل سایت، خاک برداری، خاک ریزی و جدول گذاری بود را در بازه زمانی کوتاهی انجام دادیم.

شهردار کاشمر اذعان کرد: قرارداد سایت 188 هکتاری هم با اداره کل راه و شهرسازی منعقد شده است. امیدواریم بتوانیم در نیمه اول سال جاری عملیات آماده سازی در حد تسطیح سایت، خاک برداری و خاک ریزی و مشخص شدن خیابان ها را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه قرارداد آسفالت سایت هنوز با شهرداری منعقد نشده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود یک سوم شهروندان کاشمری مستاجر هستند باید از این ظرفیتی که فراهم شده به بهترین نحو استفاده شود.

پایان خبر سیپکس

کلنگ شروع عملیات آماده سازی چهارمین سایت نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلنگ شروع عملیات آماده سازی چهارمین سایت نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلنگ شروع عملیات آماده سازی چهارمین سایت نهضت ملی مسکن کاشمر به زمین زده شد"، کلیک کنید.