کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 2 منطقه در وضعیت قرمز – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 2 منطقه در وضعیت قرمز - خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیپکس، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 14 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح شنبه بیست و دوم اردیبهشت با میانگین 72 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه میدان انقلاب با عدد 95، پارک زمزم 79، دانشگاه صنعتی 61، رهنان 70، خیابان زینبیه 54، سپاهان شهر 63، خیابان های فرشادی و فیض 60، بولوار کاوه 59، کردآباد 82 و خیابان میرزا طاهر 68 AQI در وضعیت قابل قبول است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد و بزرگراه خرازی با عدد 106 AQI وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در ایستگاه خیابان 25 آبان با 50 AQI پاک را نشان می دهد.

امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین 84، زرین شهر 87، مبارکه 73، کاشان با میانگین 91، شاهین شهر 79 و نجف آباد 56 AQI در وضعیت قابل قبول و در سجزی با میانگین 155 و قهجاورستان با میانگین 154 AQI ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 2 منطقه در وضعیت قرمز – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 2 منطقه در وضعیت قرمز – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 2 منطقه در وضعیت قرمز – خبرگزاری سیپکس | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.