یک پیش بینی از قیمت دلار فردا یک شنبه 13 خرداد 1403

یک پیش بینی از قیمت دلار فردا یک شنبه 13 خرداد 1403

به گزارش سیپکس، قیمت دلار در نخستین روز هفته بدون تغییر قیمت و با همان رقم هفته گذشته معامله شد. معامله گران معتقدند با وجود برخی سیگنال های نامساعد سیاسی، این اسکناس در حصار سیاست گذار اسیر شده است. قیمت دلار روز شنبه در پله هفتم کانال هشتم از کریدور پنجم به کار خود پایان داد.
تجارت نیوز در خبری نوشت:روز جمعه وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه سیاست فشار حداکثری خود و مقابله با توان پهپادی جمهوری اسلامی ایران، یک فرد و چهار نهاد ایرانی مرتبط با سازمان صنایع هوا فضا را تحریم کرد. این موضوع هر چند مورد توجه معامله گران قرار گرفت، اما نتوانست در مقابل ارزپاشی سیاست گذار اثری بر قیمت دلار بگذارد.

دست سیاست گذار پر است؟

گفتنیست معاملات طی هفته نیمه تعطیل جاری در انتظار برگزاری نشست شورای حکام و احتمال صدور قطعنامه ای علیه ایران است. با وجود اینکه سفیران ایران و روسیه روز چهارشنبه در وین و در آستانه برگزاری نشست شورای حکام دیدار و رایزنی کردند، اما برخی فعالان بازارهای مالی اثر هرگونه اخبار منفی در خصوص این نشست را بی تاثیر می دانند. آن ها معتقدند سیاست گذار ثابت کرده دست پر است و فعلا اجازه نفس کشیدن به دلار را نمی دهد.
فریز قیمت دلار در حالی برقرار است که تحلیلگران بازارهای مالی می گویند در شرایطی که بر اساس آمار ماهانه 40 هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه می شود و توانایی مهار تورم و نرخ بهره در اقتصاد وجود ندارد باشد، آسان ترین و شاید تنها راه برای قدرت نمایی، مانور و دستکاری نرخ ارز است.

از سوی دیگر کارشناسان اقتصای از منظر معامله گران به بازار ارز نگاه می کنند و می گویند در حال حاضر معامله گران، بازار دلار و طلا را جذاب نمی بینند و بازارهای دیگر برایشان گیرایی بیشتری دارد. آن ها به بی تحرکی بازار ارز و کاهش های پیاپی قیمت طلا و سکه اشاره می کنند و معتقدند، مردم زمانی برای خرید به بازارهای مالی ورود می کنند که بازار در روند صعودی قرار داشته باشد. ریتم های باثبات و کاهش های محدود، مردم را برای خرید و فروش ترغیب نمی کند.

قیمت ارزهای مهم با ثبات دلار همراه شد

گفتنیست قیمت درهم روز شنبه 12 خرداد افزایش محدود 20 تومانی داشت و با رقم 16 هزار و 50 تومانی معامله شد. تتر کانال 59 هزار تومانی را از دست داد و روی رقم 58 هزار و 900 تومانی ایستاد.
قیمت پوند انگلیس با رشد 50 تومانی با قیمت 74 هزار670 تومانی معامله شد و یورو نیز روی رقم 63 هزار 840 تومانی به کار خود پایان داد و افزایش 200 تومانی داشت.
گفتنیست اسکناس و حواله دلار در اولین روز معاملاتی هفته با افزایش بیش از 100 تومانی عرضه شدند. اسکناس دلار با رقم 45 هزار و 182 تومان و حواله دلار با رقم 42 هزار و 187 تومان عرضه شد.

217

یک پیش بینی از قیمت دلار فردا یک شنبه 13 خرداد 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیش بینی از قیمت دلار فردا یک شنبه 13 خرداد 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیش بینی از قیمت دلار فردا یک شنبه 13 خرداد 1403"، کلیک کنید.