10سـال حبــس برای دخترشیشه ای که باعث مرگ مادر معتادش شد

10سـال حبــس برای دخترشیشه ای که باعث مرگ مادر معتادش شد

به گزارش سیپکس پس از آن ماموران به محل حادثه که خانه ای در جنوب تهران بود، رفتند و با جسد زن 65 ساله ای به نام مریم که آثار خونریزی روی سرش پیدا بود، مواجه شدند.

به نوشته روزنامه ایران نرگس در توضیح ماجرا به ماموران گفت: مادرم به لحاظ روانی مشکلات زیادی داشت و مجبور بود هر روز تعداد زیادی قرص مصرف کند به همین خاطر تعادل روانی نداشت و مدام با هم دعوا می کردیم. چند ساعت قبل دوباره با هم بحث مان شد و کارمان به درگیری کشید و مادرم با سرعت به آشپزخانه رفت و چاقویی برداشت و به سمتم حمله کرد و من هم برای دفاع از خودم او را هل دادم که سرش به دیوار خورد و از حال رفت. بعد برای اینکه خودم را آرام کنم، قلیان درست کردم و به تراس رفتم تا بکشم اما مادرم دوباره به تراس آمد و لگدی به قلیان زد و با چاقو چند ضربه سطحی به پا و شکمم زد. با اینکه مجروح شده بودم اما وقتی دیدم از سرش خون می آید دست هایش را گرفتم تا آرام بگیرد اما او عصبانی تر شد و گفت باید از خانه بروم. من هم با ناراحتی از خانه بیرون رفتم. می خواستم قرص هایش را بخرم اما بعد از دو ساعت که برگشتم در را باز نکرد. نگران شدم و با آتش نشانی تماس گرفتم. وقتی در را باز کردند با جسد مادرم رو به رو شدیم. پس از آن جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.
در تحقیقات بعدی مشخص شد که مادر و دختر هر دو به مواد مخدر شیشه اعتیاد داشته اند.
در این میان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد: «علت فوت ضربه مغزی و خونریزی بوده است.»با اعلام این گزارش، پدر و مادر مریم و پسرش (دایی متهم) علیه نرگس شکایتی را ثبت کردند و خواستار قصاص او شدند.
با تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به شعبه 12 دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه چه گذشت
در ابتدای جلسه، اولیای دم درخواست قصاص کردند. سپس متهم به جایگاه رفت و ضمن رد اتهام قتل عمد گفت: 7 سال قبل پدرم، من و مادرم را تنها گذاشت و رفت و من و مادرم با هم زندگی می کردیم تا اینکه چندی قبل با پسر همسایه مان دوست شدم و او با فریب، من را مورد آزار و اذیت قرار داد که شکایت کردم و او را به تبعید و شلاق محکوم کردند. یکی از روزهایی که با مادرم برای پیگیری پرونده رفته بودیم، مادرم زمین خورد و سرش با جدول کنار خیابان برخورد کرد و بعد از مدتی فراموشی گرفت و مشکل روانی پیدا کرد تا جایی که دست به خودکشی زد و یک بار هم نزدیک بود خانه را به آتش بکشد. او سر هر موضوعی با من درگیر می شد. آنقدر به من فشار روانی وارد شد که به خانه دایی ام در شهرستان رفتم. نمی خواستم به خانه برگردم اما مادرم بارها با من تماس گرفت و التماسم کرد تا برگردم و من هم دلم سوخت و دوباره به خانه برگشتم، با این حال دوباره درگیری های ما شروع شد.من در این سال ها خیلی سختی کشیدم اما من قاتل مادرم نیستم.
در پایان جلسه، قضات برای صدور رای وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده، متهم را به قصاص محکوم کردند. وقتی حکم در شعبه 41 دیوان عالی کشور سیپکس تایید خورد و قطعی شد، دختر جوان در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

رضایت اولیای دم و محاکمه از جنبه عمومی جرم
در حالی که زمان زیادی تا اجرای حکم نمانده بود او توانست پیش از اجرای حکم رضایت اولیای دم مقتول را جلب کند.
بدین ترتیب وی از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت. در جلسه رسیدگی که در شعبه 12 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، متهم به با تکرار اظهاراتش گفت: در مدت 5 سالی که در زندان بودم یک شب آرام نخوابیدم و عذاب وجدان نابودم کرد. حالا از قضات درخواست می کنم در حد امکان در مجازاتم تخفیف قایل شوند تا بتوانم دوباره آزاد شوم.
در پایان جلسه، قضات برای صدور رای وارد شور شدند و طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی، وی را به 10 سال حبس با احتساب روزهای بازداشتی محکوم کردند.

23302

10سـال حبــس برای دخترشیشه ای که باعث مرگ مادر معتادش شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10سـال حبــس برای دخترشیشه ای که باعث مرگ مادر معتادش شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10سـال حبــس برای دخترشیشه ای که باعث مرگ مادر معتادش شد"، کلیک کنید.