70 نماینده کنست موافق قرارداد تبادل اسرا هستند

70 نماینده کنست موافق قرارداد تبادل اسرا هستند

خانواده های اسرای صهیونیست امضای 70 عضو پارلمان رژیم صهیونیستی را جهت درخواست از کابینه این رژیم برای موافقت با قرارداد فعلی تبادل اسیران جمع کردند.

به گزارش سیپکس، روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» نوشت جمعی از جوانان خانواده های اسرای صهیونیست روز سه شنبه خود را به ساختمان کنست رساندند تا نمایندگان این پارلمان را متقاعد به امضای طوماری کنند که در آن از کابینه این رژیم به ریاست «بنیامین نتانیاهو» خواسته شده با قرارداد پیشنهادی برای آزادسازی اسرا موافقت کند.

این رسانه عبری زبان نوشت خانواده های اسرای صهیونیست تاکنون توانسته اند امضای 70 نماینده کنست را برای این طومار بگیرند و آنها امروز -چهارشنبه- نیز به تلاش های خود در این زمینه ادامه خواهند داد و قصد دارند از مجموعه 120 نماینده کنست، 100 امضا جمع آوری کنند.

به نوشته آحارونوت، برخی احزاب پارلمان رژیم صهیونیستی تمامی نمایندگانشان این سند را امضا و حمایت کامل خود را از قرارداد پیشنهادی اعلام کردند، تنها حزبی که پنج نماینده اش در کنست از امضای این طومار خودداری کردند، حزب «عوتسما یهودیت» (قدرت یهود) به ریاست «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و چهره افراطی کابینه نتانیاهو بود.

این خانواده ها در بیانیه ای اعلام کردند این اقدام به منزله برقراری اتحاد در کنست است چرا که نمایندگانی از گروه گسترده ای از احزاب و گروه های مختلف حمایت خود را از این قرارداد برای آزادی افراد ربوده شده و بازگرداندن آنها به خانه هایشان ابراز کردند.

همچنین آنها با انتشار اسامی اعضای حزب لیکود که این طومار را امضا کردند، حمایت آنها را مهم توصیف و تاکید کردند، طبق امضاهای جمع آوری شده، حمایت از قرارداد شامل احزاب اپوزیسیون، حریدی ، سکولار، یهودی و عرب است و رییس ایتلاف حاکم و رییس اپوزیسیون نیز حمایت خود را از این اقدام اعلام کردند.

برادر یکی از اسرای بازداشت شده در نوار غزه در واکنش به وجود چند دستگی در حزب لیکود گفت: آنها از نگاه کردن به چشمان ما هراس دارند و از این کار خودداری می کنند، در داخل لیکود برخی از نمایندگان دور از دوربین ها از قرارداد حمایت می کنند، ما تلاش می کنیم طرحی را برای همه تعیین کنیم و به شرایطی برسیم که اطمینان یابیم همه از این قرارداد حمایت خواهند کرد، ما خسته و درمانده هستیم و تنها می خواهیم عزیزانمان به خانه برگردند.

خانواده های اسرای صهیونیست و احزاب اپوزیسیون در رژیم صهیونیستی نتانیاهو را به کارشکنی عامدانه در امضای قرارداد تبادل اسرا به دلیل منافع سیاسی متهم می کنند.

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا که در جنگ علیه نوار غزه دولتش حمایت کاملی از تل آویو داشت، روز جمعه پیشنهادی سه مرحله ای شامل آتش بس در غزه، آزادسازی افراد بازداشت شده و بازسازی نوار غزه را به تل آویو ارایه کرد.

تل آویو هنوز موضعگیری نهایی خود را درباره پیشنهاد بایدن اعلام نکرده اما نتانیاهو پیشنهاد ارایه شده از سوی بایدن را غیر دقیق توصیف کرد و گفت که با توقف جنگ در مرحله دوم پیشنهاد موافقت نمی کند و تنها موافق بررسی این مسیله طبق شروط خود است.

اما «اسامه حمدان» یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد همانگونه که بایدن گفت اسراییل پیشنهاد جدیدی ارایه نکرد بلکه تنها با پیشنهاد اراه شده از سوی میانجیان مصری و قطری در پنجم مه گذشته که حماس و گروه های فلسطینی آن را تایید کردند، مخالفت کرده و مدعی شد که این پیشنهاد شروطش را محقق نمی کند.

حمدان تاکید کرد که حماس به طرف های میانجی اعلام کرده تا زمانی که موضعگیری روشنی از سوی تل آویو در خصوص موافقت با توقف دایمی جنگ و عقب نشینی از غزه وجود نداشته باشد، حماس نیز هیچ توافقی با اسراییل در خصوص تبادل اسرا را امضا نخواهد کرد.

پایان خبر سیپکس

70 نماینده کنست موافق قرارداد تبادل اسرا هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "70 نماینده کنست موافق قرارداد تبادل اسرا هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "70 نماینده کنست موافق قرارداد تبادل اسرا هستند"، کلیک کنید.