864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد

864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد

سیپکس/کرمان آیین واگذاری 864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و نیز شروع عملیات اجرایی ساخت 3000 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن غروب 22 خردادماه با حضور استاندار کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مسیولان در رفسنجان برگزار شد.

استاندار کرمان در این آیین با اشاره به اینکه برای جوانی جمعیت یکی از اولویت های دولت سیزدهم واگذاری زمین به متقاضیان برای ساخت مسکن در سراسر کشور بود، اظهار کرد: در کل استان کرمان تاکنون 10 هزار قطعه زمین در شهرستان های کهنوج، منوجان، عنبرآباد، بم، ریگان، ماهان و دیگر شهرستان ها واگذار شده است.

محمدمهدی فداکار افزود: برای شهر رفسنجان هم دو فاز در قالب 270 و 400 هکتاری دیده شده بود که در فاز نخست 270 هکتار زمین به طرح قانونی شهر الحاق شد.

وی بیان کرد: در فاز دوم هم 400 هکتار به شهر الحاق خواهد شد البته در الحاق این اراضی استانداری، معاون عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی، شهرداری و دیگر نهادها کمک کننده بودند.

فرماندار رفسنجان نیز در این آیین اظهار کرد: یکی از بزرگترین اقدامات دولت سیزدهم پیگیری خانه دار شدن افراد فاقد زمین و خانه بود که قدردان این دولت هستیم.

حسین رضایی با اشاره به اینکه 270 هکتار زمین برای طرح ملی مسکن به شهر رفسنجان الحاق شد، افزود: در رفسنجان 20 هزار نفر متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که 8000 نفر تایید نهایی شدند.

وی ادامه داد: 864 قطعه زمین به خانواده های دارای سه فرزند به بالا واگذار می شود. با دستور استاندار قرار است 430 هکتار دیگر در فاز دوم به شهر الحاق شود تا مردم صاحب مسکن شوند.

رضا حافظی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان هم گفت: از اوایل دولت سیزدهم مسیله تامین مسکن از دغدغه های این دولت بود تا آحاد مردمی که فاقد مسکن یا زمین هستند صاحبخانه شوند.

شهردار رفسنجان نیز در این آیین بیان کرد: بحث زیرساختی این شهرک در حال انجام است و به مرحله جدول گذاری رسیده تا با اجرای زیرساخت گاز، آب و برق ساخت و ساز منازل به زودی شروع شود.

مجید کهنوجی با اشاره به اینکه خانه ها در قالب ویلایی در رفسنجان احداث خواهند شد، افزود: قصد داریم بحث های مسجد، مدرسه و مکان ورزشی را در این شهرک اجرا کنیم.

پایان خبر سیپکس

864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "864 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در رفسنجان واگذار شد"، کلیک کنید.